PIC wiecznie żywy?

Niedawno informowaliśmy, że koncern AMD zrezygnował z produkcji komputera PIC (Personal Internet Communicator). W Sieci pojawiła się jednak wiadomość, jakoby firma miała zamiar ponownie ożywić ten pomysł.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy przedsiębiorstwo ma zaprezentować kilka nowych wersji swojego komputera, które, podobnie jak ich poprzednik, korzystać będą z procesorów Geode LX oraz NX. Urządzenie ma wykorzystywać ponadto różne systemy operacyjne, wśród których mogą się znaleźć Windows XP Starter Edition i Windows XP Professional.

Nowy PIC nie będzie, w przeciwieństwie do poprzedniego modelu, kompletnym komputerem - zamiast tego AMD będzie oferowało jego projekt producentom sprzętu OEM oraz ODM, którzy rozbudują go według własnego uznania.

Pomysłodawcy nowego PIC-a chcą, by trafił on na rynki krajów, w których średnie roczne zarobki wahają się w przedziale od 6 do 8 tysięcy dolarów. Maszyna AMD ma konkurować z tanim notebookiem XO stworzonym w ramach programu One Laptop Per Child.

O zamiarze zakończenia rozwijania projektu PIC informowaliśmy w tekście "AMD kończy produkcję PIC".