PIM: nowa technologia Epsona

Firma Epson przedstawiła opracowaną przez siebie technologię PIM (Print Image Matching), która ma polepszyć współpracę między aparatami cyfrowymi i drukarkami.

Nowe rozwiązanie Epsona PIM (Print Image Matching) mające polepszyć współpracę pomiędzy aparatami cyfrowymi, a drukarkami, zaakceptowała większość firm zajmujących się produkcją cyfrowych aparatów, między innymi: Casio, Konica, Kyocera, Minolta, Olympus, Ricoh, Sony i Toshiba. Według zapowiedzi Epsona w PIM będą wyposażone wszystkie aparaty cyfrowe. Dzięki temu obraz, który jest z nich przesyłany do drukarek czy komputerów nie straci na jakości i nie ulegnie zniszczeniu.

PIM pozwala na to, by przesyłane dane nie traciły na jakości poprzez zmniejszanie ich pojemności (do formatu sRGB), a drukowane obrazy zawierały jeszcze większą paletę kolorów jaką oferują nowe drukarki.

Zdaniem Stuarta Davisa z Epsona 'obecny brak bezpośredniego połączenia pomiędzy aparatami cyfrowymi, a urządzeniami drukującymi powoduje, że część informacji w trakcie transmisji ulega zniszczeniu. PIM dostarcza nowego połączenia programowego dla aparatów i drukarek Epsona, pozwalając na lepszą kontrolę drukowanego obrazu'. Urządzenia wyposażone w PIM (aparaty cyfrowe i drukarki z serii Stylus Photo), produkowane przez firmę Epson, mają się ukazać na rynku na wiosnę bieżącego roku.

www.epson.com


Zobacz również