PKO Bank Polski - załóż konto na selfie bez wychodzenia z domu

W PKO Banku Polskim możemy już założyć konto za pomocą selfie. Wystarczy pobrać aplikację IKO i założyć PKO Konto dla Młodych, PKO Konto za Zero lub PKO Konto bez Granic

Konto na selfie to nowy wymiar bankowości, który umożliwia założenie konta bez wychodzenia z domu - wystarczy zainstalować aplikację mobilną IKO, uzupełnić podstawowe dane oraz dokonać weryfikacji w trzech krokach:

  1. Wyrazić zgodę na wykorzystanie wizerunku,
  2. Zrobić zdjęcie dowodu osobistego z obu stron,
  3. Zrobić zdjęcie swojej twarzy.

Zaawansowany system zapewnia bezpieczeństwo całego procesu. Dane z dokumentu są sprawdzane automatycznie, a rysy twarzy porównywane ze zdjęciem z dowodu. Zakładanie konta trwa kilka minut, a umowa z bankiem zostaje przesłana drogą mailową w momencie składania wniosku i wyświetlana po weryfikacji wszystkich danych. Kiedy umowa online zostanie zawarta, klient otrzymuje od banku dane do pierwszego logowania. Od tego momentu wszystkie funkcje konta są już dostępne - można wykonywać płatności i wypłaty BLIK, przelewy krajowe oraz zagraniczne, a także płatności zbliżeniowe telefonem. Dodatkowego potwierdzenia tożsamości w oddziale wymaga np. funkcja e-Urząd.

Jak podkreśla Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego:

Założenie konta na selfie to kolejna funkcja, która czyni IKO aplikacją jeszcze bardziej atrakcyjną dla klienta. Nowe funkcje w zdalnych kanałach dostępu to wynik konsekwentnej cyfryzacji PKO Banku Polskiego, której celem jest umożliwienie klientom korzystania z banku o dowolnej porze z dowolnego miejsca. Sukcesywnie dostarczamy klientom nowe narzędzia zdalnego bankowania stojące na najwyższym światowym poziomie technologicznym i użytkowym. Coraz więcej osób przekonuje się do nich i dzięki temu obserwujemy stale rosnącą liczbę klientów banku korzystających z tych innowacji.

Na tym nie koniec

PKO Bank Polski zapowiada kolejne nowości, a mianowicie usługę wideodoradcy online dostępną dla klientów indywidualnych - obecnie mogą z niej korzystać wyłącznie firmy. Jeszcze w lipcu planowane jest uruchomienie pilotażu tej usługi. Podczas rozmowy z doradcą będzie można zdobyć informacje na temat produktów bankowych, kupić kartę kredytową czy zaciągnąć pożyczkę.

Przeczytajcie także: Bank Pekao ogłasza nową ofertę dla posiadaczy zegarków Garmit i Fitbit