PKP Intercity współpracuje z T-Mobile. W planach jest 300 wagonów z Wi-Fi

Polskie pociągi PKP Intercity zgodnie z zapowiedziami na mocy umowy z operatorem T-Mobile zostaną lada moment wyposażone w łącza internetowe. W wagonach zostaną zamontowane routery, które zaoferują pasażerom dostęp do zasobów internetu za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.

Już w te wakacje osoby podróżujące pociągami PKP Intercity będą mogły skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu. Smartfony, tablety, komputery i inne urządzenia elektroniczne będą mogły łączyć się z nadajnikami zamontowanymi w wagonach należących do spółki.

Za stronę techniczną przedsięwzięcia i dostarczenie odpowiedniego oprzyrządowania odpowiada operator T-Mobile. Na mocy porozumienia z PKP Intercity zamontuje on w wagonach należących do spółki routery, które pozwolą pasażerom łączyć się z siecią bezprzewodową w trakcie podróży przez Polskę.

Oprócz samego dostępu do zasobów internetu pasażerom udostępniony zostanie też cały pakiet usług multimedialnych. Za pomocą urządzeń mobilnych i przenośnych komputerów będzie można odtwarzać materiały wideo wybrane przez osoby zarządzające projektem. Nie wiadomo jeszcze, jakiego typu materiały się tam znajdą oraz czy dostęp do treści będzie płatny, a jeśli tak, to w jakim modelu.

PKP Intercity współpracuje z T-Mobile. W planach jest 300 wagonów z Wi-Fi

O szczegółach współpracy PKP Intercity z siecią T-Mobile dowiemy się już niedługo. Już niebawem pierwsze pociągi wyposażone w routery zapewniające dostęp do internetu o szybkości 1,5 megabita na sekundę (do podziału pomiędzy pasażerów) zaczną kursować do Katowic, Krakowa, Poznania i Trójmiasta. Docelowo w routery Wi-Fi ma być wyposażone 300 wagonów.