POCO X2 z ekranem 120 Hz zadebiutuje już 4 lutego

Nowy smartfon od POCO pojawi się na rynku już w przyszłym miesiącu. Czego możemy się po nim spodziewać?

Xiaomi ostatnimi czasy oficjalnie potwierdziło, że powstała nowa submarka - POCO. Teraz dowiadujemy się, że już w lutym na rynku pojawi się pierwszy smartfon z logo POCO na obudowie.

POCO X2 z ekranem 120 Hz zadebiutuje już 4 lutego

Źródło: techadvisor.co.uk

Smartfon POCO X2 zostanie zaprezentowany w Indiach już 4 lutego 2020 roku. Urządzenie to zastąpi obecnego na rynku od 2018 roku Pocophone F1. Przepis na sukces ma być taki sam. Telefon zostanie skierowany głównie dla graczy. Podobnie, jak w przypadku Pocophone F1 możemy spodziewać się topowych podzespołów. Tym razem POCO nie zapomni o ekranie. Plotki głoszą, że POCO X2 zostanie wyposażony w matrycę z obsługą 120 Hz odświeżania.

Lista Flipkart potwierdza, że POCO X2 podobnie, jak swój poprzednik sprzedawany będzie jedynie za pośrednictwem platform e-commerce. Xiaomi zamierza w ten sposób zaoszczędzić pieniądze, które pozwolą na obniżenie finalnej ceny urządzenia.

Zgodnie z twittem, który pojawił się na koncie Mukul'a Sharma z @stufflistings urządzenie zostanie wyposażone w 120 Hz wyświetlacz. To duża aktualizacja w stosunku do klasycznego panelu IPS LCD, który znajduje się w Pocophone F1 z 2018 roku.

Możemy spodziewać się, że POCO wykorzysta najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 765G. Literka G w nazwie oznacza, że jest to chip przeznaczony z myślą o konstrukcjach dla graczy. Urządzenie o nazwie kodowej "phoenixin" posiada ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 1,8 GHz sprzęgnięty z 8 GB pamięci operacyjnej.

Wcześniej pojawiły się już plotki wskazują na fakt, że POCO X2 będzie zmodyfikowaną wersją chińskiego Redmi K30. Oficjalna zapowiedź producenta wskazuje jednak na to, że możemy spodziewać się zupełnie nowej konstrukcji. POCO X2 zaoferuje matrycę główną SONY IMX686 o rozdzielczości 64 MP.

Bardzo możliwe, że smartfon zostanie wyposażony w aktywny układ chłodzenia cieczą, aby zapewnić optymalne temperatury podczas pracy pod obciążeniem. Nie zabraknie pojemnej baterii, która pozwoli na granie przez wiele godzin. Co ciekawe POCO X2 może zostać wyposażone w gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm.

Źródło: 91mobiles.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących