POLSKIE TRANSAKCJE STULECIA - najważniejsza książka o fuzjach w polskim biznesie

CEO Magazyn Top Menedżerów z dumą prezentuje książkę POLSKIE TRANSAKCJE STULECIA, z biblioteki CEO. Cezary Smorszczewski, współautor książki po raz pierwszy odkrywającej kulisy przejmowania rafinerii Możejki przez PKN Orlen, ujawnił w niej tajniki transakcji i podzielił się wiedzą, którą można zdobyć wyłącznie praktycznie.

Książka ta jest wyjątkową pozycją na polskim rynku wydawniczym, autorstwa Cezarego Smorszczewskiego, wiceprezesa Pekao SA, a później Orlenu SA, współzałożyciela i wiceprezesa Alior banku, który właśnie zainaugurował swą działalność, oraz Zbigniewa Grzegorzewskiego, redaktora naczelnego CEO Magazynu Top Menedżerów, opisującą w rzeczowy sposób niuanse największych transakcji fuzji i przejęć polskiego rynku.

Wystarczy rzut oka na recenzje:

"Zanim przeczytałem tę książkę tkwiłem w przekonaniu, że nie sposób w pełni zrozumieć przejęcia kapitałowego, jeśli samemu choć raz nie weźmie się udziału w takiej transakcji. Teraz tej pewności już nie mam, a tym, którzy chcieliby poznać i zasmakować kuchni kapitałowego przejęcia, sugerowałbym lekturę "Polskich transakcji stulecia". Jakże pasjonującą!"

Mieczysław Grudziński, wykładowca finansów Warsaw Illinois Executive MBA

"Nigdy nie sądziłem, ze o kulisach transakcji finansowych można napisać w taki sposob. Kolejne sekwencje książki ukladają się jak pasjonujący filmowy scenariusz. Tylko, że to wszystko wydarzylo sie naprawde. Znakomita lektura nie tylko dla giełdowych graczy."

Tomasz Dutkiewicz, reżyser teatralny, dyrektor artystyczny Teatru Komedia w Warszawie

"Wyjątkowa książka literatury faktu pokazująca kulisy negocjacji w dużym biznesie, mechanizmy polityki międzynarodowej, realizację wyrafinowanych strategii, splot interesów wielkiej finansjery i polityków i drogi osiągania sukcesu. Lektura "Polskich transakcji stulecia" jest w stanie wciągnąć czytelnika niemal jak powieść sensacyjna."

Bohdan Wyżnikiewicz, wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową

Cezary Smorszczewski sam pisze: "książka ta nie jest reportażem śledczym z minionego okresu. Moim celem była interpretacja zdarzeń, która pozwoliłaby lepiej zrozumieć, jak przebiegają transakcje łączenia się i przejęć spółek".

Książka jest dostępna w najlepszych księgarniach oraz w sklepie internetowym idg.pl: Polskie Transakcje Stulecia.


Zobacz również