PS 3 pokazuje kły. Rekord sprzedaży w Wielkiej Brytanii!

Takiej informacji nie spodziewali się pewnie nawet szefowie Sony. Okazuje się, że wbrew wszelkim prognozom, premiera konsoli PLAYSTATION 3 w Europie wypada bardzo dobrze. Maszynkę docenili przede wszystkim gracze z Wielkiej Brytanii. PS 3 pobiło tam rekord sprzedaży!

PS 3 pokazuje kły. Rekord sprzedaży w Wielkiej Brytanii!

Najnowsze wyniki sprzedaży konsol w Wielkiej Brytanii wyraźnie wskazują, że PS 3 totalnie zmiażdżyło konkurencję (Wii, Xbox 360) i ustanowiło nowy rekord sprzedaży.

Konsoli wystarczyły zaledwie dwa dni od premiery, by osiągnąć wynik 165 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Zabawka Sony pobiła tym samym Nintedo Wii, które w tym samym przedziale czasowym znalazło "jedynie" 105 tysięcy nabywców. Na szarym końcu znajduje się Xbox 360 (75 tysięcy).

Wraz z premierą konsoli zmieniły się także listy najlepiej sprzedających się gier. Na pierwszym miejscu jest obecnie Resistance: Fall of Man (PS3 exclusive), na drugim - Motorstorm (PS3 exclusive).

Jako ciekawostkę możemy dodać, że pierwsze miejsce wśród "najszybciej sprzedawanych maszyn do grania w Wielkiej Brytanii" wciąż należy do PSP. Handheld Sony w ciągu dwóch dni od premiery trafił do rąk ponad 180 tysięcy nabywców.