PS One - przenośna konsola

Sony zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży przenośnej wersji konsoli PlayStation wraz z adapterem, umożliwiającym podłączenie urządzenia do Internetu.

Na zorganizowanej w Tokio konferencji prasowej Ken Kutaragi dyrektor Sony Computer Entertainment zaprezentował kilka nowych produktów firmy, na czele z PS One, czyli przenośną wersją pierwszej generacji konsoli PlayStation. Nowa wersja wyglądem przypomina pierwotną konsolę PS, lecz jest od niej ponad trzy razy mniejsza, zarówno pod względem rozmiarów, jak i wagi.

Konsola pojawi się w japońskich sklepach 7 lipca br. w cenie ok. 142 USD. Wprawdzie PS One zapowiadana jest jako w pełni przenośne urządzenie, jednak w początkowym okresie gracze zmuszeni będą do korzystania z konsoli w połączeniu z telewizorem. Na początku 2001 r. w sprzedaży pojawi się specjalny 4" monitor LCD, który umożliwi grę wszędzie, tam gdzie dostępne jest zasilanie z sieci elektrycznej, gdyż konsole PS One nie będą korzystać z baterii.

W zimie br. firma Sony zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży specjalnego adaptera, który umożliwi podłączenie nowej PS One i PlayStation 2 do telefonów komórkowych. Firma zaznacza jednak, iż prawdziwą korzyść z komórkowych połączeń z Internetem użytkownicy dostrzegą jednak dopiero po wdrożeniu systemów telefonii komórkowej następnej generacji, umożliwiających transmisje danych z prędkościami rzędu 384 Kb/s.


Zobacz również