PS Vita - Ponownie zapłacimy za nasze stare gry UMD

Ponieważ nowa konsola Sony nie korzysta już z napędu UMD, otrzymamy możliwość ponownego zakupienia naszych starych gier w wersji cyfrowej.

PlayStation Vita nie przeszła jeszcze wyłącznie na cyfrową dystrybucję, jak twierdzi prezes Sony Computer Entertainment Worldwide Studios Shuhei Yoshida jest jeszcze na to za wcześnie, czego dowodem był przebieg eksperymentu jakim było wprowadzenie na rynek PSP Go.

Niestety nie pomaga nam to w żaden sposób jeśli zechcemy pograć w nasze gry zapisane na UMD, ponieważ Vita nie zawiera odpowiedniego czytnika do tego nośnika danych.

Jednak Sony widzi w tym szansę na zarobek tak więc pozwoli nam zakupić cyfrowe wersje naszych gier na PSN. Niestety dostępnych tytułów ma być ok. 200, a więc nie wszystkie, normalnie dostępne.

W sieci pojawi się darmowa dedykowana aplikacja która pozwoli nam przypisać nasze gry do konta na PlayStation Network i jeśli konkretna gra będzie dostępna na liście produktów dostaniemy na nią zniżkę.

Wraz z grami, otrzymamy również możliwość przeniesienia naszych zapisów, dostosowania prawego drążka do funkcji ingame a także zdecydowania, z której z dwóch kamer chcemy korzystać.

Pod tym adresem znaleźć możemy (niestety po japońsku) obecnie zapowiedziane tytuły i ich ceny. Większość z tych produktów to gry wydane wyłącznie w Japonii.

Nie wiadomo jeszcze jak ta usługa będzie funkcjonować w Stanach i Europie i czy w ogóle będzie dla nas dostępna. Informacje na ten temat powinny pojawić się wkrótce. PS Vita ma się pojawić za niecałe 4 miesiące.