PS Vita dostała mapy, wsparcie dla Maca i nie tylko

Przenośna konsola PlayStation Vita nie została jeszcze wydana poza Japonią, a Sony już oferuje kolejną aktualizację jej oprogramowania. Dzięki niej urządzenie otrzyma m.in. możliwość nagrywania filmów oraz nową aplikację z mapami.

PS Vita

Do tej pory aparat fotograficzny PS Vita mógł robić tylko zdjęcia. Teraz będzie nim można kręcić filmy. Aktualizacja oprogramowania dodaje do urządzenia również nową aplikację Maps. Współpracuje ona z GPS-em i pozwala na ustalanie najlepszych tras dla pieszych i zmotoryzowanych. Daje też dostęp do zdjęć satelitarnych.

PS Vita dostała mapy, wsparcie dla Maca i nie tylko

PS Vita umożliwia teraz kręcenie filmów

Użytkownicy PS Vita muszą korzystać z oprogramowania Content Management Assistant for PlayStation aby przenosić dane z konsoli na komputer i na odwrót. Do tej pory współpracowało ono tylko z systemem Windows, ale teraz wraz z nową aktualizacją wydano także wersję tego oprogramowania dla systemu Mac OS - czytamy w Andriasang.com.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]
  • PlayStation Q Lite - co wiemy o nowej przenośnej konsoli Sony? Czy to następca PlayStation Vita? Sprawdź
PS Vita dostała mapy, wsparcie dla Maca i nie tylko

Mapy w PS Vita

Aktualizacja obejmę również zmianę nazwy serwisu PlayStation Network na Sony Entertainment Network, o której pisałem wcześniej w osobnym artykule. Sony łączy w ten sposób konta z różnych serwisów i chce zaoferować więcej treści użytkownikom swoich urządzeń. Ta integracja usług nie wymaga zmiany danych logowania.

PS Vita pojawi się na europejski rynku 22 lutego i wtedy powinna być domyślnie wyposażona we wszystkie te nowości wprowadzone za pomocą obecnej aktualizacji. Piszę, że powinna, ale faktycznie nie ma jeszcze oficjalnych informacji na ten temat. Ciekawe, czy nowa przenośna konsola firmy Sony przyjmie się w naszym kraju. Jak myślicie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: