PS2 na czele?

Przedstawiciele koncernu Sony poinformowali, że PlayStation 2 jest najlepiej sprzedającą się w ostatnich dniach konsolą w USA.

Przedstawiciele koncernu Sony poinformowali, że PlayStation 2 jest najlepiej sprzedającą się w ostatnich dniach konsolą w USA. PS2 jest więc już trzecią, "najlepiej sprzedającą się konsolą" - wcześniej o podobnym sukcesie informowały firmy Nintendo oraz Microsoft.

Według rzecznika amerykańskiego oddziału Sony, od 19 listopada konsolę PlayStation 2 kupiło w USA ok. 1,5 mln. osób. Oznacza to, że do tej pory firma sprzedała już w USA konsole o łącznej wartości 700 mln. USD.

O rekordowych wynikach sprzedaży konsoli Xbox poinformował również ostatnio koncern Microsoft - w ciągu pierwszych trzech tygodni od wprowadzenia tego urządzenia na rynek sprzedano ok. 1,1 mln. egzemplarzy. W tyle nie pozostaje również firma Nintendo, producent konsoli GameCube. Jej przedstawiciele twierdzą, że tylko w ciągu pierwszych dwóch tygodni od rynkowego debiutu (czyli do początku grudnia) udało im się sprzedać ok. 600 tys. GameCube.


Zobacz również