PS2 na kartki

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęto sprzedaż konsoli PlayStation 2. Pierwsza partia dostarczonych do sklepów urządzeń została natychmiast wykupiona.

Zdecydowani na kupno PlayStation 2 gracze tłoczą się w sklepach albo przebijają swoje oferty na licytacjach online. Długo oczekiwana konsola Sony pojawiła się od czwartku w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazało, przed sklepami pojawiły się długie kolejki. Sprzedawane w cenie 300 USD Sony PlayStation 2 szybko znalazły nabywców. Konsole można kupić jeszcze tylko na aukcjach internetowych, gdzie osiągają one niekiedy ceny ponad 1500 USD.

Jak podali przedstawiciele sieci Best Buy, konsumenci gromadzili się przed sklepami jeszcze w środę wieczorem (sklep otwierano o 10.00 w czwartek). Klienci otrzymywali kartki uprawniające do zakupu jednego urządzenia. Rzecznik firmy, Donna Beadle, poinformowała, iż sprzedaż przebiegała bez problemów.

Pierwotnie Sony planowało sprzedaż miliona urządzeń na rynku amerykańskim, jednak z powodu problemu z produkcją odpowiedniej liczby niezbędnych komponentów ostatecznie pojawiło się w Ameryce pół miliona konsol.

128-bitowa konsola Sony PlayStation 2 ma wbudowany napęd DVD. Dzięki specjalnym złączom istnieje możliwość podłączenia do urządzenia dysku twardego. Wraz z premierą konsoli ukazało się w sprzedaży 26 specjalnie opracowanych gier dla PS2.