PS2 w Europie

Piątek był pierwszym dniem sprzedaży w Europie najnowszej konsoli firmy Sony. Podobnie jak w Japonii i w USA, popyt przewyższył podaż.

Piątek był pierwszym dniem oficjalnej sprzedaży europejskiej wersji konsoli PlayStation 2. Chętnych do kupna tego zaawansowanego technologicznie urządzenia było tak wielu, że - podobnie jak w Japonii i Stanach Zjednoczonych - tworzyły się listy oczekujących. Na razie 150 000 egzemplarzy konsoli trafiło wyłącznie do tych osób, które zamówiły sprzęt jeszcze w przedsprzedaży.

Część sklepów w Wielkiej Brytanii, które prowadzą sprzedaż komputerów i akcesoriów elektronicznych, otworzyła swe podwoje już o północy, wykorzystując sprzedaż urządzenia do promocji innych towarów. Ci, którzy nie zdołali kupić PS 2 w sklepie, niemal natychmiast mogli wziąć udział w jednej z licznych aukcji internetowych, gdzie fabrycznie nowe urządzenia oferowano w wyższej cenie niż oferta sklepowa.

Sony, starając się sprostać olbrzymiemu zapotrzebowaniu, opóźniło europejską premierę urządzenia o miesiąc. Podobne problemy z zakupem konsoli występują na całym świecie. Mimo problemów, szacuje się, że przed świętami Bożego Narodzenia w Europie zostanie sprzedanych ponad półtora milion egzemplarzy PS 2. Największym odbiorcą tych urządzeń będzie Wielka Brytania. Według niektórych szacunków w co czwartym brytyjskim gospodarstwie domowym znajduje się pierwsza wersja konsoli Playstation.

Więcej informacji: www.news.com