PS2 z niespodziewanym bonusem

Pewien 16-letni Brytyjczyk kupił niedawno za pośrednictwem serwisu aukcyjnego eBay konsolę do gier PlayStation 2. Po odbiorze przesyłki okazało się, że nabywca otrzymał niespodziewany bonus - w pudełku, obok konsoli, było 90 tys. USD.

Dodatek ów z pewnością ucieszył młodzieńca - tym bardziej, iż jak sam mówi, był trochę zawiedzony faktem, iż w opakowaniu nie znalazł zapowiadanych przez sprzedawcę dwóch dodatkowych gier.

Do zdarzenia doszło w marcu, jednak poinformowano o nim dopiero teraz. Młody Brytyjczyk powiadomił o całej sprawie policję - funkcjonariusze przejęli przesyłkę. W czerwcu sąd zdecydował, że policja ma trzy miesiące na ustalenie, jak dolary znalazły się w pudełku i do kogo właściwie one należą. Działania te jak dotąd są bezowocne - jeśli przez kolejne 60 dni właściciel pieniędzy nie zgłosi się na policję lub nie zostanie namierzony przez funkcjonariuszy, 90 tys. USD zostanie zwrócone nastolatkowi, który dokonał zakupu na eBay'u.

"Tą sprawą zajmuje się nasz wydział do spraw przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze starają się ustalić pochodzenie pieniędzy. Dochodzenie wciąż trwa, więc nie mogę przedstawić zbyt wielu informacji - mogę tylko powiedzieć, że jak dotąd nie dokonano żadnych aresztowań" - mówi rzecznik policji z Norfolk.