PS3 dopiero w 2006 r.

Rozprzestrzeniające się plotki na temat planowanego wypuszczenia na rynek konsoli PlayStation3 jeszcze w tym roku zmusiły kierownictwo firmy do wydania oświadczenia w którym zdecydowanie dementuje te pogłoski.

Najbardziej optymistyczne źródła przewidują pojawienie się konsol trzeciej generacji w 2004 r. - jest to jednak mało prawdopodobne. Specjaliści oceniają jednak, że nowe konsole PlayStation 3 oraz Xbox 2 ujrzą światło dzienne dopiero w 2006 r. Jeszcze sześć miesięcy temu wydawcy gier komputerowych oceniali, że nowe konsole pojawią się w 2005 r., ostatnie prognozy przewidują jednak, że nastąpi to dopiero w 2006 r.

"Robi się wiele hałasu wokół konsoli trzeciej generacji", powiedział Fred Gysi CFO firmy THQ na konferencji Lehman Bros Global Software and IT Services –"Naszym zdaniem konsole nowej generacji ukażą się dopiero w 2006r. Nie widzimy po prostu powodu dla którego Sony miało by się śpieszyć z prezentacją nowej konsoli."

Rzeczywiście w obecnej chwili konsola PS2 sprzedaje się znakomicie i wciąż nie ma konkurencji, która mogłaby jej zagrozić na rynku. Fakt, że Sony będzie odkładać premierę PS3, opóźni prawdopodobnie premiery urządzeń nowej generacji pozostałych uczestników rynku. Mając w pamięci rynkową porażkę konsoli Dreamcast, która radziła sobie dobrze na rynku tylko do chwili pojawienia zapowiedzi PS2 i w końcu została wycofana z rynku, raczej nie należy się spodziewać premier urządzeń innych producentów przed prezentacją konsoli PS3, tym bardziej, że Sony zapowiada urządzenie o mocy 1000 razy większej niż PS2.


Zobacz również