PS3 firmware 2.40 pełne nowości

Choć nie wiadomo jeszcze kiedy pojawi się PS3 firmware 2.40, to mamy już pewność, że wzbudzi wiele emocji. Sony właśnie ogłosiło listę najciekawszych zmian, jakie zaoferuje aktualizacja. Trzeba przyznać, że nowości są bardzo interesujące.

We wtorek ukazała się kolejna łatka do oprogramowania konsoli PS3. Update "2.36" nie zmienił co prawda dużo (poprawia współpracę z grami wydanymi na PSX), jednak już teraz Sony zapowiada kolejną porcję zmian.

W następnej kolejności ukaże się "patch 2.40" wprowadzający kilka długo oczekiwanych ulepszeń. Po pierwsze, poprawka ta wprowadzi bezpośredni dostęp z poziomu gier do tzw. Cross Media Bar. Ma to znacznie ułatwić nawigację i umożliwić natychmiastowe przeglądanie zdjęć czy filmów. Poza tym, Sony chce wprowadzić system trofeów. Ma być to odpowiedź na achievementy z Xboxa 360 i będzie najprawdopodobniej działać na bardzo podobnych zasadach.

Kiedy więc firmware 2.40 stanie się dostępny dla użytkowników? Cóż, japoński gigant jeszcze nie podał ostatecznej daty premiery. Jedno jest jednak pewne - po poprawce 2.36 będzie to następnym celem Sony.