PS3 jedną z największych pomyłek 2006 r.

Dziennikarze amerykańskiego wydania magazynu PC World uznali konsolę PS3 za jeden z największych technologicznych niewypałów 2006. W przygotowanym właśnie zestawieniu "The Top 21 Tech Screwups of 2006" produkt Sony zajął ósmą pozycję na liście największych błędów w branży IT w mijającym roku.

PS3 jedną z największych pomyłek 2006 r.

PS3 jedną z największych pomyłek technologicznych 2006 roku? Skomentuj artykuł!

Czym platforma zasłużyła sobie na tak niską ocenę? Autorzy zestawienia argumentują, że PS3 została "późno wydana, jest droga i niekompatybilna". Redaktor magazynu PC World, Dyn Tynan, mówi: "Wiosną 2005 roku ogłoszono, że konsola PlayStation 3 ma być największym hitem dla domowego grania od czasu jeża Sonika. Potem nadeszły opóźnienia. Zanim PS3 pojawiło się na rynku, zaliczyło w sumie pół roku opóźnienia, w czasie którego powstało o wiele tańsze i bardziej innowacyjne Wii. Konsola Nintendo szybko zwróciła na siebie uwagę oczekujących na PS3."

Za 599 dolarów (wersja z dyskiem 60GB), konsola jest dwukrotnie droższa od oryginalnego PS2. Według wyników badań firmy iSupply, to, że PS3 ma moc superkomputera, sprawia, że Sony wciąż traci około 200 dolarów na jednym egzemplarzu konsoli. Z powodu opóźnień w produkcji, Sony przewidziało jedynie 150 tysięcy sztuk na start w Ameryce Północnej, o połowę mniej niż pierwotnie zakładano. Co więcej, PS3 okazało się niekompatybilne z więcej niż 200 grami PS i PS2. Sony wciąż rozwiązuje problem za pomocą uaktualnień w sieci.

Dobre wieści? Zwariowani na punkcie gier młodzi ludzie wykupują PS3 i sprzedają je na eBayu po podwójnej cenie. No, i przynajmniej baterie do PS już nie wybuchają...

Za duży błąd dziennikarze PC Worlda uznali "próbę zamiany superkomputera w maszynę do gier", a "jeszcze większym błędem" nazwali "nie wbicie kołka w serce Nintendo gdy była ku temu okazja".

Pełen artykuł znajdziecie pod tym adresem.