PS3 jest szybszy, ale Xbox bije go na głowę

Ostatnie testy udowodniły, że pomimo dużo szybszego procesora PLAYSTATION 3, Xbox 360 okazuje się znacznie bardziej wydajny. Jak wynika z analiz, nie jest to jedyna przewaga konsoli Microsoftu.

W testach brały udział trzy gry: Madden NFL 08, All-Pro Football 2K8 oraz NCAA Football 08. Wyniki okazały się bardzo zaskakujące.

Pomimo szybszego procesora konsoli Sony, Xbox 360 uzyskał lepsze wyniki (60 FPS'ów wobec 30). Animacje na maszynie Microsoftu były więc o wiele bardziej płynne niż te, wyświetlane na PS3.

Twórcy testowanych gier nie chcą wypowiadać się na temat akcji. Jeśli muszą, to podkreślają fakt, że "na obu gry działają bardzo dobrze i dostarczają wiele rozrywki".

Jak można było się spodziewać, sprawę szybko skomentowało Sony. Zdaniem firmy, cały problem wynika z tego, że jest bardziej skomplikowana. W efekcie, producenci gier mają więcej trudności z prawidłowym dostosowaniem swoich dzieł do PS3, niż do maszyny Microsoftu. Przedstawiciele Sony zaznaczyli również, że niestety nie są w stanie nic zrobić w tej sprawie. Szkoda...