PS3 nadchodzi

Bardziej realistyczne gry, znacznie lepsza grafika, a przede wszystkim znaczne udogodnienia w dziedzinie gry w sieci - takie będą zalety opracowywanej właśnie przez Sony konsoli PlayStation3.

Bardziej realistyczne gry, znacznie lepsza grafika, a przede wszystkim znaczne udogodnienia w dziedzinie gry w sieci - takie będą zalety opracowywanej właśnie przez Sony konsoli PlayStation3. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Shin'ichi Okamoto, wiceprezesa japońskiego giganta elektronicznego.

Zdaniem Okamoto, nowa konsola będzie 1000 (słownie: tysiąc) razy "szybsza" od modelu PS2. Pozwoli to więc twórcom gier na zaoferowanie graczom nie spotykanego dotąd w grach realizmu. Brzmi to może odrobinę niewiarygodnie - pamiętać jednak trzeba, że już konsola PlayStation2 była o blisko 300 razy szybsza od "jedynki". Niestety, nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących sprzętu, jaki zostanie zastosowany w PS3 - trudno więc zweryfikować wypowiedzi przedstawiciela Sony.

PS3 pełnię swoich możliwości (nie tylko graficznych) ma pokazać w czasie pracy w Internecie. Możliwości rozgrywki typu multiplayer mają być w konsoli rozbudowane do maksimum. Urządzenie ma również służyć jako narządzie do przeglądania stron WWW. Niewykluczone że Sony zastosuje w niej system identyfikowania sprzętu i gier podobny do tego, na jakim oparta jest procedura aktywacyjna systemu Windows XP.


Zobacz również