PS4 - Sony wprowadza aktualizację systemową 8.50

Konsole PlayStation 4 właśnie otrzymały nową aktualizację systemową - 8.50.

Mamy dziś dzień pełen aktualizacji. Cyberpunk 2077 wzbogacił się o patch 1.21, a PS5 otrzymało największą w swojej historii aktualizację systemową oznaczoną jako 21.01-03.00.00. Sony nie powiedziało jednak jeszcze ostatniego słowa.

Japoński producent właśnie udostępnił aktualizację oprogramowania systemowego PS4. Firmware 8.50 poza poprawą stabilności wprowadza kilka zmian i usprawnień.

Wśród najważniejszych nowości warto wymienić: możliwość korzystania z usługi Share Play wspólnie z graczami używającymi konsoli PS5, możliwość włączania lub wyłączania powiadomień dla każdej z grup (PS4/PS5) oraz ukrywanie gier, w które gramy (jeśli czegoś się wyjątkowo wstydzicie).

Niestety, posiadacze PlayStation 4 muszą się również pożegnać z jedną z funkcji. Aktualizacja 8.50 definitywnie kończy życie „Społeczności”. Sony już wcześniej informowało, iż owa funkcja zostanie wyłączona. Powodem tej decyzji jest jej znikoma popularność.

Pamiętajcie, że pobranie firmware'u 8.50 jest konieczne jeśli, np. chcecie kontynuować zabawę w sieci. Najnowsza aktualizacja "waży" 481 MB i powinna być już dostępna do pobrania.

Zobacz również: Diablo 2 Resurrected - ruszyły zapisy do beta testów