PS4: Streaming gier ruszy dopiero pod koniec 2014 roku

Na usługę streamingową Sony opartą o GaiKai, która pozwoli grać na PS4 w gry napisane dla starszych konsol Sony, przyjdzie poczekać graczom ze Stanów Zjednoczonych do końca 2014 roku. Posiadacze konsoli PS4 w Europie z kolei mogą raczej zapomnieć o starcie usługi przed 2015 rokiem.

Konsole nowej generacji, czyli zarówno Sony PS4, jak i Microsoft Xbox One, zbudowane są w oparciu o architekturą x86 znaną z komputerów PC. Przejście na procesory AMD ma pozwolić twórcom gier na łatwiejsze przygotowanie multiplatformowych gier. Wadą tego rozwiązania jest to, że nowe konsole nie są kompatybilne wstecznie z grami wydanymi na starsze PS3 oraz Xbox 360.

Twórcy PS4 chcą rozwiązać ten problem za pomocą streamingu opartego o kupione za 380 milionów dolarów w 2012 roku przez Sony rozwiązanie o nazwie GaiKai. Już od dawna mówi się o starcie usługi, która pozwoli na przesyłanie strumieniowe obrazu gier z PS3 na konsolę Sony nowej generacji przez internet, podczas gdy gra będzie tak naprawdę uruchamiana na serwerze. Niestety, na start tej usługi poczekamy jeszcze długo.

PS4: Streaming gier ruszy dopiero pod koniec 2014 roku

ps4

Wedle najnowszych doniesień serwisu gamespot.com, możliwość streamingu gier pojawi się w USA dopiero pod koniec przyszłego roku. Gracze z Europy mogą być zmuszeni poczekać nawet do 2015 roku. Sony potwierdziło jak na razie to, że GaiKai dla PS4 faktycznie zostanie uruchomione w 2014 roku w USA, ale nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia startu na Starym Kontynencie, a także brak informacji na temat GaiKai dla PS3 oraz PS Vita.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [21.10.2021]

Nie jest wykluczone, że podobną usługę streamingu gier zaoferuje Microsoft klientom, którzy wybrali Xboksa One, ale jak na razie brak jakichkolwiek szczegółów w tej sprawie.