PS4: Streaming gier ruszy dopiero pod koniec 2014 roku

Na usługę streamingową Sony opartą o GaiKai, która pozwoli grać na PS4 w gry napisane dla starszych konsol Sony, przyjdzie poczekać graczom ze Stanów Zjednoczonych do końca 2014 roku. Posiadacze konsoli PS4 w Europie z kolei mogą raczej zapomnieć o starcie usługi przed 2015 rokiem.

Konsole nowej generacji, czyli zarówno Sony PS4, jak i Microsoft Xbox One, zbudowane są w oparciu o architekturą x86 znaną z komputerów PC. Przejście na procesory AMD ma pozwolić twórcom gier na łatwiejsze przygotowanie multiplatformowych gier. Wadą tego rozwiązania jest to, że nowe konsole nie są kompatybilne wstecznie z grami wydanymi na starsze PS3 oraz Xbox 360.

Twórcy PS4 chcą rozwiązać ten problem za pomocą streamingu opartego o kupione za 380 milionów dolarów w 2012 roku przez Sony rozwiązanie o nazwie GaiKai. Już od dawna mówi się o starcie usługi, która pozwoli na przesyłanie strumieniowe obrazu gier z PS3 na konsolę Sony nowej generacji przez internet, podczas gdy gra będzie tak naprawdę uruchamiana na serwerze. Niestety, na start tej usługi poczekamy jeszcze długo.

PS4: Streaming gier ruszy dopiero pod koniec 2014 roku

ps4

Wedle najnowszych doniesień serwisu gamespot.com, możliwość streamingu gier pojawi się w USA dopiero pod koniec przyszłego roku. Gracze z Europy mogą być zmuszeni poczekać nawet do 2015 roku. Sony potwierdziło jak na razie to, że GaiKai dla PS4 faktycznie zostanie uruchomione w 2014 roku w USA, ale nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia startu na Starym Kontynencie, a także brak informacji na temat GaiKai dla PS3 oraz PS Vita.

Nie jest wykluczone, że podobną usługę streamingu gier zaoferuje Microsoft klientom, którzy wybrali Xboksa One, ale jak na razie brak jakichkolwiek szczegółów w tej sprawie.