PS4 będzie można wybudzić aplikacją na smartfona

Nadchodząca konsola Sony PS4 będzie posiadała bardzo przydatną funkcję. Za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfony użytkownik będzie mógł zakupić grę z PSN, a konsola w domu wybudzi się w tym momencie ze stanu uśpienia aby pobrać potrzebne dane.

Sony stara się zachęcić graczy do kupowania gier za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji i rezygnacji pudełek i płyt. W najnowszej konsoli PS4 znajdzie się opcja pozwalająca na zdalny zakup gier z PlayStation Network i przypisanie ich do swojego konta użytkownika za pomocą dedykowanej aplikacji na telefony komórkowe.

Dzięki temu po zakupie nowej gry poza domem - w szkole, pracy lub po prostu na mieście - użytkownik po powrocie do domu będzie mógł praktycznie od razu cieszyć się nowym tytułem. Konsola PS4 znajdująca się w mieszkaniu automatycznie wybudzi się ze stanu uśpienia, pobierze niezbędne dane, a następnie znów przejdzie do trybu oszczędzania energii. To przydatna funkcja, która może zachęcić część graczy do zmiany przyzwyczajeń i kupowania cyfrowych kopii gier zamiast klasycznych pudełek i płyt.

PS4 będzie można wybudzić aplikacją na smartfona

playstation 4

Zdalna instalacja gier rozwiązuje problem długiego czasu pobierania nowych tytułów, które ważą nawet kilkanaście gigabajtów, co może trwać na słabszym łączu wiele godzin. Zapoczątkowanie pobierania gry na PS4, gdy użytkownik jest poza domem, skraca czas który spędziłby on przed konsolą czekając na pobranie się wszystkich potrzebnych plików, jeśli rozpocząłby pobieranie gry dopiero po powrocie.

Zobacz również:

  • Promocje na gry na PS4 i PS5. Sprawdź najnowsze okazje [16.09.2021]

Warto dodać, że gracze na komputerach PC korzystający z platformy Steam też już posiadają swoją aplikację, która pozwala na zakup gier za pośrednictwem telefonu komórkowego i zdalne uruchomienie pobierania na maszynie w domu. Różnica jest taka, że komputer musi być cały czas włączony. W przypadku PS4 wybudzenie i uśpienie konsoli będzie odbywać się automatycznie.

źródło: Shuhei Yoshida