PS4: co setna konsola może być uszkodzona, ale Sony wymienia je od ręki

Premiera konsoli Sony PS4 nie obyła się bez nieprzyjemnych niespodzianek. Okazało się, że najnowszy produkt japońskiej firmy jest wadliwy. Na szczęście nie dotyczy on wszystkich wyprodukowanych przez japońską firmę urządzeń, a jedynie niecały jeden procent sprzedanych konsol. Producent wymienia też bez problemu uszkodzone egzemplarze PS4 na nowe.

Wedle danych od Sony obecnie problemy natury technicznej dotykają niemal jedną na sto sprzedanych konsol PS4. Sprzęt, który trafił do klientów, ma czasem uszkodzone gniazdo HDMI, przez co użytkownicy nie są w stanie podłączyć nowo zakupionego sprzętu do telewizora. Wedle wstępnych szacunków ilość awarii określano na poziomie 0.4%, czyli nieco mniej niż w rzeczywistości.

Producent jest świadomy wpadki i możliwej usterki w nowych egzemplarzach PS4 i nie wypiera się błędu. Proponuje swoim klientom, aby w razie problemów zgłosili się bezpośrednio do amerykańskiego oddziału Sony, dzięki czemu sprawa ma zostać załatwiona dla nich priorytetowo. Sytuacja dotyczy jak na razie Stanów Zjednoczonych i Kanady i mamy nadzieję, że do Europy sprowadzone zostaną już wyłącznie w pełni sprawnie PS4.

PS4: co setna konsola może być uszkodzona, ale Sony wymienia je od ręki

ps4

Warto dodać, że Sony cały czas pracuje jeszcze nad oprogramowaniem nowej konsoli. Pierwsza łatka oznaczona numerem 1.51 pojawiła się już kilka dni po oficjalnej premierze PS4. Z jednej strony to dobrze, że twórcy tego drogiego urządzenia dbają o oprogramowanie, ale z drugiej patrząc na problemy z jakością PS4 wygląda na to, że Japończycy po prostu zbyt się spieszyli, żeby zdążyć przed premierą Xboksa One od Microsoftu.

Zobacz również:

  • GTA The Trilogy Definitive Edition - cena, premiera, wymagania. Rockstar ujawnia nowe informacje

W Polsce Sony PS4 oficjalnie debiutować będzie już za 8 dni, czyli 29 listopada 2013 roku. Na oficjalną premierą Xboksa One w naszym kraju poczekamy jeszcze do przyszłego roku.