PS4: instalacja gier tylko na dysku wewnętrznym. Xbox One jest tutaj lepszy

Shuhei Yoshida z firmy Sony poinformował, że konsola PS4 nie będzie pozwalała na instalację gier na zewnętrznym dysku twardym. To duży problem?

Niedawno dowiedzieliśmy się, że konsola PS4 będzie pozwalała na instalację pełnych gier na wewnętrznym dysku twardym. Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios, który od miesięcy buduje więź z graczami odpowiadając na ich różne pytania za pośrednictwem Twittera, podzielił się jednak właśnie niepokojącą dla niektórych użytkowników informacją:

PS4-Shuhei Yoshida odpowiada na pytania graczy

PS4-Shuhei Yoshida odpowiada na pytania graczy

Wynika z niej, że nie będziemy mogli instalować gier na zewnętrznym dysku twardym.

Czy to wielki problem?

Sądzę, że w przypadku większości użytkowników PS4 nie będzie to stanowiło problemu, gdyż przy odpowiednim gospodarowaniu 500 gigabajtowym dyskiem twardym powinien on im wystarczyć na bardzo długo. Ponadto należy pamiętać o tym, że istnieje możliwość jego wymiany na pojemniejszy model.

A jak to wygląda w przypadku Xbox One?

Microsoft zaprezentował w przypadku konsoli Xbox One zupełnie inne podejście:

- wbudowanego dysku twardego nie będzie można wymienić

- można będzie w pełni korzystać z zewnętrznego dysku podłączanego za pośrednictwem portu USB 3.0 (a więc również instalować gry)

Premiera

Na koniec warto przypomnieć, że konsola PS4 będzie miała premierę 15 listopada (w Polsce pojawi się 29 listopada) i zaoferuje na starcie 21 gier.

_________________________

Co o tym sądzicie? Czy bardzo Was zawiodła decyzja Sony?