PS4 jednak z możliwością odtwarzania MP3 i wsparciem dla DLNA

Firma Sony zapowiedziała udostępnienie aktualizacji, która przywróci możliwość odtwarzania plików MP3 oraz wsparcie dla technologii DLNA.

Kilkanaście dni temu firma Sony udostępniła FAQ zawierający odpowiedzi na mnóstwo pytań związanych z mającą mieć wkrótce premierę rynkową konsolą PlayStation 4. Wczytując się w nie okazało się, że przyszłych użytkowników tego gadżetu czekają bardzo zaskakujące i niestety niemiłe niespodzianki takie jak:

- brak możliwości odtwarzania płyt CD

- brak możliwości odtwarzania plików MP3

- brak wsparcia dla DLNA

Oczywiście informacje te wywołały ogromne poruszenie wśród graczy, z których część zapowiedziała nawet, że zrezygnuje z zamówienia PS4. Podniosły się też głosy, że decyzja Sony związana jest z chęcią spopularyzowania usługi Music Unlimited. Dzisiaj japońska firma zdecydowanie jednak temu zaprzeczyła. Shuhei Yoshida, szef Sony Computer Entertainment, zapowiedział też ponadto w udzielonym wywiadzie, że po premierze rynkowej PS4 zostanie udostępniona aktualizacja, która przywróci wspomniane funkcje.

Dlaczego jednak zostały one "wycięte"

Shuhei Yoshida tłumaczy trochę naiwnie, że po prostu zespół pracujący nad PS4 skupił się nad rozwojem możliwości w zakresie gier i odpuścił sobie wspomniane multimedialne rozwiązania. Dodał też, że był ogromnie zaskoczony tak emocjonalną reakcją graczy:

"Ludzie tak naprawdę nie rozmawiają o tych funkcjach, prawda?"No oczywiście, że nie rozmawiają. Bo i po co rozmawiać o rzeczach oczywistych...?

Zobacz również:

  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch
  • PS5 Pro - data premiery, cena, specyfikacja, wygląd. Sprawdź, co już wiemy