PS4 najlepiej sprzedającą się konsolą w Wielkiej Brytanii

Konsola PS4 cieszy się na świecie olbrzymim zainteresowaniem. Nie inaczej jest na Wyspach, gdzie sprzęt od Sony przebił podczas debiutu pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy obie konsole poprzedniej generacji, czyli PS3 oraz Xboksa 360. Stała się tym samym najlepiej sprzedającym się urządzeniem do grania w Wielkiej Brytanii, przebijając sporo sprzedaż najnowszego dziecka Microsoftu, jakim jest Xbox One.

W ciągu pierwszych dwóch dni sprzedało się ćwierć miliona sztuk konsoli PS4 w Wielkiej Brytanii, co przełożyło się na 87 milionów funtów brytyjskich (niespełna pół miliarda złotych) zarobku dla japońskiej firmy. W przypadku debiutu konsoli Microsoftu po tych samych 48 godzinach Xbox One mógł pochwalić się sprzedażą na poziomie 150 tysięcy egzemplarzy. Sony PS4 jest pierwszą konsolą, która pobiła rekord sprzedaży na wyspach konsoli PSP, który został ustanowiony osiem lat temu na poziomie 185 tysięcy sztuk.

PS4 najlepiej sprzedającą się konsolą w Wielkiej Brytanii

ps4

Warto też nadmienić, że zarówno PS4, jak i Xbox One, pobiły pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy Wii U, czyli konsolę Nintendo. Trafiła ona do sprzedaży w zeszłym roku, ale nie zdobyła uznania graczy. Sony ani Microsoft jak na razie nie potwierdzają wyników, które przywołał telegraph.co.uk, ale wszystko wskazuje na to, że mają one odzwierciedlenie w rzeczywistości. Liczby podane zostały przez magazyn MCV, który badał sprzedaż w punktach sprzedaży. Na oficjalny komunikat będziemy musieli jeszcze nieco poczekać.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [20.10.2021]
  • Aktualizacje Windows będą tracić ważność. Co to oznacza?
  • PS Store - tanie gry na PS4 i PS5 z okazji Halloween