PS4 od Sony może nie zdążyć na rynek przed premierą konsoli Xbox One

Data premiery PlayStation 4 w USA została ustalona i oficjalnie potwierdzona na 15 listopada tego roku. Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie amerykańskiej premiery Xboksa One, czyli największego rywala konsoli od Sony. Możliwe, że gracze za oceanem będą mogli cieszyć się nią jeszcze wcześniej, niż produktem japończyków.

Datę premiery PS4 już znamy. Sony podało ją podczas swojej konferencji na ostatnich targach Gamescom. Przedstawiciele Microsoftu nabrali wody w usta i nie chcą zdradzić, kiedy ich produkt trafi na rynek. Serwis Kotaku donosi, że są pewne fakty wskazujące na to, że premiera konsoli Xbox One może mieć miejsce nawet przed wejściem do sprzedaży PlayStation 4.

Wedle przytaczanego przez serwis źródła prawdopodobną i spodziewaną datą premiery nowego Xboxa jest 8 listopada. Jest nim rzekomo firma marketingowa związana z siecią sklepów Walmart. W przekazanej przez jej pracownika wiadomości znajduje się informacja o połączeniu konferencyjnym związanym właśnie z premierą Xboksa One, która wedle tej rozpiski wypadnie na równo tydzień przed premierą Sony.

PS4 od Sony może nie zdążyć na rynek przed premierą konsoli Xbox One

Xbox One

Na zamieszczonym w serwisie zrzucie ekranu widać wyraźnie, że premiery gier i konsoli PS4 są już potwierdzone, a przy produkcie Microsoftu brakuje dopiska “confirmed” (potwierdzone). Oczywiście taki zrzut ekranu nie jest żadnym dowodem - ale faktem jest, że taka data premiery miałaby dużo sensu i była na rękę gigantowi z Redmond. Microsoft zwleka z podaniem daty premiery, tak jakby czekał na oficjalne informacje od Sony i teraz próbował poruszyć góry, aby premiera dnia ósmego listopada się odbyła.

Zobacz również:

W obecnej sytuacji Microsoftu, gdy to Sony nie nadąża odbierać zamówień pre-order na PS4, taki ruch mógłby skusić tych najbardziej niecierpliwych i niezdecydowanych jeszcze na wybór konkretnej konsoli klientów.