PS4 otrzymało nową aktualizację systemową 8.01

Choć oczy większości graczy są obecnie skierowane w kierunku PlayStation 5, to Sony nie zapomina o PS4 i właśnie udostępniło kolejną aktualizację systemową.

ps4

Już jutro Sony udostępni swoją najnowszą konsolę na całym świecie, w tym w Polsce. Jednak nie wszyscy gracze "przesiądą" się od razu na nową generację. Wiemy już, że japoński producent jeszcze przez co najmniej dwa lata ma zamiar w pełni wspierać PlayStation 4.

Oznacza to, że możemy liczyć m.in. na kolejne aktualizacje systemowe, które nie tylko poprawiają pracę konsoli i naprawiają błędy, ale dodają do niej również nowe funkcje (jak choćby ta oznaczona numerkiem 8.0). Tym razem jednak musimy zadowolić się jedynie klasyczną "poprawą wydajności".

Zobacz również:

  • Władca Pierścieni - gra o Gollumie z datą premiery! Kiedy zagramy?
  • Gry z PS4, w które musisz zagrać na PS5

W lakonicznym komunikacie, Sony poinformowało jedynie, że "aktualizacja (8.01) oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu". Całość waży około 470MB, które musicie pobrać jeśli chcecie kontynuować zabawę w sieci.

Przy okazji, warto dodać, że również PlayStation 5 otrzymało już pierwszą aktualizację systemu. Niestety, nie wiemy czy usuwa ona problemy, z którymi muszą zmagać się posiadacze nowej konsoli, jak choćby wadliwie działający "tryb spoczynku", który może doprowadzić do trwałego uszkodzenia PS5. Sony i w tym przypadku zdradził jedynie, że patch poprawia wydajność systemu.

Zobacz również: Premiera PS5 w Polsce - sprawdź, gdzie jeszcze można kupić konsole