PS4: ponad milion sprzedanych konsol w 24 godziny

PS4 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Sony może się pochwalić nowym rekordem dla marki PlayStation.

Dokładnie 15 listopada najnowsza konsola Sony - PS4 - trafiła do sprzedaży w Ameryce Północnej. Dzisiaj dzięki danym udostępnionym przez japońską firmę wiemy już, że w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedało się ponad milion egzemplarzy tego oczekiwanego przez graczy urządzenia. Czy to dużo? Tak. Shuhei Yoshida, prezes Sony Worldwide Studios, przyznał bowiem, że jest to rekordowy wynik dla marki PlayStation.

Oczywiście należy tutaj pamiętać, że konsola PS4 będzie wprowadzana na różne rynki w różnych terminach. 29 listopada pojawi się w wybranych krajach Europy, później Azji, aby w końcu w lutym przyszłego roku zagościć...w Japonii.

Shuhei Yoshida

Jeżeli konsola PS4 faktycznie odniesie ogromny sukces rynkowy wydaje mi się, że duży w tym udział będzie miał wspomniany Pan Shuhei Yoshida. Nie tylko bowiem skrzętnie (i z humorem) wykorzystywał potknięcia konkurencji (Microsoft Xbox One), ale świetnie wykorzystał Twittera, za pomocą którego szybko reagował na różne doniesienia na temat PS4. Grając w otwarte karty zdobył zaufanie graczy.