PS4 także umożliwi sterowanie konsolą za pomocą ruchu i głosu

Główną przewagą nadchodzącej konsoli Microsoftu Xbox One nad japońskim rywalem PS4 miał być kontroler Kinect. Okazuje się jednak, że nowa konsola od Sony także będzie mieć możliwość odbierania komend głosowych i rozpoznawania twarzy użytkownika. Pozwoli na to dodatkowe odświeżone akcesorium o nazwie PlayStation Eye. Konkurencja między gigantami robi się coraz ciekawsza.

Firmy Sony i Microsoft zawzięcie walczą o użytkowników. Premiera konsol nowej generacji, czyli PS4 i Xbox One, zbliża się wielkimi krokami. Producenci wyjawiają coraz więcej informacji na ich temat, które mają przekonać niezdecydowanych klientów.

W nowej generacji konsoli Xbox kontroler Kinect, który pozwala na śledzenie ruchu oraz głosu ma być nieodłączną częścią zestawu. Oferować będzie możliwość sterowania urządzeniem bez potrzeby korzystania z pada, a wyłącznie za pomocą gestów i komend. Ta integracja miała być dużą przewagą Xboksa nad PS4 i uzasadnić wyższą cenę konsoli od Microsoftu.

Zobacz również:

  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [17.09.2021]

Teraz okazuje się, że Sony chce zaproponować graczom podobne rozwiązanie. Na ostatniej konferencji GameStop Expo producent PlayStation oznajmił, że opcjonalny kontroler PlayStation Eye ma oferować część możliwości zbliżonych do Kinecta od Microsoftu.

PS4 także umożliwi sterowanie konsolą za pomocą ruchu i głosu

playstation 4

Sony chwali się, że nowa generacja dodatkowego akcesorium do PS4 o nazwie PlayStation Eye także ma mieć możliwość przyjmowania komend głosowych oraz będzie rozpoznawać twarz gracza, śledzić jego ruchy oraz... emocje. PlayStation Eye nie będzie jednak, tak jak Kinect w przypadku Xboksa, dołączony do pudełka z PS4 (chociaż takie podobno pierwotnie były plany). Gracze będą musieli wyposażyć się w niego na własną rękę.

źródło: gametrailers.com