PS4 z PlayStation Vita połączone poprzez cross-platform chat

PS4 zaoferuje możliwość prowadzenia rozmów z graczami korzystającymi z konsoli PlayStation Vita - potwierdził Shuhei Yoshida z firmy Sony.

PS4, czyli najnowsza konsola firmy Sony, trafi do polskich sklepów 29 listopada. Wiele też na to wskazuje (mam tutaj na myśli przede wszystkim bardzo dobre wyniki przedsprzedaży), że okaże się ona prawdziwym hitem, który, jak sądzę, przyciągnie do siebie znaczną część osób zdecydowanie skłaniających się wcześniej do zakupu nowej konsoli Microsoftu, czyli Xbox One.

Dlaczego?

PS4 to, jak wydaje się słusznie stwierdził dwa miesiące temu Kazuo Hirai prezes Sony Computer Entertainment, przede wszystkim konsola do grania. Oznacza to więc, że w odróżnieniu od konkurencyjnej konsoli Xbox One podczas jej tworzenia przykładano mniejszą wagę do multimedialnych wodotrysków. Lepiej też wyglądała komunikacja Sony z konsumentami. Microsoft pod tym względem wypadał słabiej, gdyż często wysyłał niejasne sygnały dotyczące kluczowych dla użytkowników cech nowej platformy takich jak np. obsługa używanych gier. Z naszego punktu widzenia ważna jest też jeszcze inna sprawa: Xbox One niestety nie pojawi się na polskim rynku w tym roku.

Zobacz również:

  • Promocje w OleOle - najlepsze okazje. Co kupisz taniej? [23.03.2022]

PS4 - kolejne przydatne rozwiązanie

Do zakupu konsoli PS4 z pewnością zachęcają też ostatnie informacje, z których wynika, że zaoferuje ona lepsze środowisko interakcji z graczami korzystającymi z przenośnej konsoli PlayStation Vita. Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios potwierdził bowiem niedawno za pośrednictwem Twittera, że obie platformy (stacjonarna i mobilna) pozwolą na skorzystania z cross-platform chat, czyli rozwiązania umożliwiającego prowadzenie rozmów pomiędzy graczami:

PS4 z PlayStation Vita połączone poprzez cross-platform chat

PS4 - Shuhei Yoshida potwierdza, że mowa konsola będzie pozwalała na Party Chat z PlayStation Vita

PS4, czy Xbox One? Jaki będzie Wasz wybór?