PS5 - Sony zapowiada gogle PS VR nowej generacji, sprawdź co oferują

Koniec z plotkami i domysłami. Sony potwierdziło dzisiaj, że konsola PS5 otrzyma własne gogle PS VR nowej generacji.

ps5 vr

Na temat PlayStation VR dla PS5 spekulowano od miesięcy. Choć japoński producent zadbał o to, aby dotychczasowe gogle VR były w 100 procentach kompatybilne z nową konsolą, to nie da się ukryć, że wszyscy pomału liczyliśmy na rychłą zapowiedź zupełnie nowego urządzenia.

Jak właśnie ujawniło Sony na swoim oficjalnym blogu, naszej nadzieje zostaną spełnione. PlayStation 5 otrzyma dedykowane gogle VR nowej generacji. Zdaniem producenta nowy zestaw pozwoli graczom na niespotykane dotąd doznania i jeszcze większą immersję. Nowe PS VR mają nie tylko być znacznie potężniejsze - możemy liczyć m.in. na ekrany o większej rozdzielczości, ale również znacznie wygodniejsze w użyciu. Sprzęt podłączymy do konsoli PS5 za pomocą tylko jednego przewodu.

ps5

Największą nowością ma być jednak zupełnie nowy, ergonomiczny kontroler VR, który będzie zawierał niektóre z kluczowych funkcji bezprzewodowego pada DualSense. Z całą pewnością będziemy mogli zatem liczyć na technologię haptyczną i adaptacyjne spusty.

Kiedy możemy spodziewać się debiutu nowych gogli rozszerzonej rzeczywistości dla PlayStation 5? Niestety, nie w tym roku. Przedstawiciele Sony podkreślili, że przed nimi jeszcze wiele pracy i PS VR nowej generacji zadebiutuje najwcześniej w przyszłym roku.

Zobacz również: Outriders - wypróbuj grę People Can Fly za darmo. Demo już niebawem