PS5? Xbox Series X? Nie, Nintendo Switch będzie najlepszą konsolą 2021 roku

Choć to konsole nowej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X są obecnie w centrum zainteresowania graczy, to okazuje się, że nie one najlepiej się sprzedają.

nintendo switch

Już końcówka zeszłego roku pokazała nam, że hybrydowa konsolka Nintendo - Switch, wciąż potrafi przyciągnąć do siebie graczy. W okresie świątecznym to właśnie "Pstryczek", a nie PlayStation 5 czy Xbox Series X notował najlepszą sprzedaż na wielu czołowych rynkach. Oczywiście, nie należy zapominać o problemach z dostępnością konsol nowej generacji, co z pewnością miało wpływ na przewagę Switcha. Co ciekawe jednak, najbardziej doświadczeni analitycy branżowi przewidują, że to właśnie Switch zdominuje rynek konsol w 2021 roku, jak to możliwe?

Piers Harding-Rolls z firmy analitycznej Ampere Analysis stwierdził, że "motorem napędowym" urządzeń z linii Nintendo Switch będzie nowa wersja konsoli - przypuszczalnie z dopiskiem "Pro". "Spodziewam się, że rodzina urządzeń Nintendo Switch ponownie będzie najlepiej sprzedającymi się konsolami w 2021 roku, po bardzo dobrym roku 2020" - oświadczył analityk. Wtóruje mu dr Serkan Toto z Kantan Games - „Każdego, kto spodziewa się, że Switch "straci parę" w 2021 roku, czeka gorzkie rozczarowanie. Switch będzie najlepiej sprzedającą się konsolą również w tym roku, napędzany większą liczbą gier na wyłączność oraz nowym, odświeżonym sprzętem".

Podobnego zdania do swoich kolegów "po fachu" jest również Mat Piscatella z grupy NPD, który stwierdził, że "pomimo premiery PlayStation 5 i Xbox Series X, to właśnie Nintendo Switch będzie najlepiej sprzedająca się konsolą 2021 roku".

Panowie zgodnie twierdzą, że większa ilość tytułów na wyłączność oraz nowa wersja konsoli powinny zapewnić Nintendo sprzedaż konsol na poziomie 24 milionów egzemplarzy. Co ciekawe, zdaniem wspomnianego już Piersa Hardinga-Rollsa - PS5 i Xbox Series X razem, nie będą w stanie przekroczyć bariery 25 milionów sprzedanych sztuk konsol.

nintendo switch lite

Do Nintendo Switch i Switch Lite niebawem może dołączyć Switch Pro z 4K

Na temat domniemanego Nintendo Switch Pro wciąż wiemy niewiele. Włodarze Nintendo zarzekają się, że nic takiego nie powstaje, tymczasem zarówno branżowi leaksterzy, eksperci, jak i dziennikarze regularnie docierają do informacji na temat nowego sprzętu japońskiego producenta. Z dotychczasowych informacji wiemy, że Switch Pro ma przede wszystkim otrzymać mocniejsze podzespoły, które będą w stanie obsłużyć rozdzielczość 4K. Konsola ma otrzymać również większy ekran o lepszej rozdzielczości w trybie przenośnym. Zapowiedzi nowego sprzętu mamy spodziewać się już w pierwszych miesiącach tego roku.

Zobacz również: Xbox Game Pass trafi na Nintendo Switch i PS4? Microsoft nie zaprzecza