PS5 - aktualizacja systemu pozytywnie wpływa na wydajność gier

Najnowsza aktualizacja systemowa PS5 może pomóc wam zdobyć kilka „klatek” w popularnych produkcjach.

Playstation 5

fot. Sony

Sony cały czas stara się, aby na rynek trafiło jak najwięcej egzemplarzy konsol PlayStation 5. W tym samym czasie zespół programistów i inżynierów japońskiego producenta pracuje, aby najnowsze urządzenie działo sprawnie i bez problemów.

Ostatnia aktualizacja systemowa PS5 – 21.02-04.00.00, wprowadziła m.in. pełne wsparcie dla dodatkowych dysków SSD M.2. To jednak nie wszystko. Jak donosi redakcja serwisu Digital Foundry, najnowszy firmware sprawia, że konsola działa płynniej w przypadku wybranych tytułów. Redaktorzy DF na warsztat wzięli m.in. gry Control i Devil May Cry 5. Po testach wyraźnie było widać, że ostatnia aktualizacja systemu PS5 Sprawił iż tytuły te działały płynniej o 2/3%. Choć może wydawać się to niewiele, to mówimy tu o około 2 klatkach na sekundę, co w przypadku tak dynamicznych tytułów jest już wartością nie do przecenienia. Szczególnie, że te dodatkowe „klatki” udało się uzyskać tylko i wyłącznie dzięki optymalizacji systemu.

Zobacz również:

  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [18.10.2021]

Możliwe, że aktualizacja 21.02-04.00.00 wpływa również na inne gry, choć dziennikarze Digital Foundry nie mieli jeszcze okazji tego sprawdzić. Możemy się spodziewać, że w przyszłości Sony zadba o więcej aktualizacji poprawiających wydajność konsoli PS5.

Zobacz również: FIFA 22 - wczesny dostęp za jedyne 5 złotych? Sprawdź, jak to możliwe