PS5 będzie nas nagrywać? Sony wyjaśnia

Czy PlayStation 5 będzie nas nagrywać? W pewnym sensie tak.

playstation 5

Nie milkną echa wczorajszej aktualizacji systemowej PS4. Okazała się, że zawiera ona funkcje, które będą dostępne wyłącznie na PlayStation 5. Jednak z całą pewnością nie spodobają się wszystkim użytkownikom.

Po zainstalowaniu aktualizacji 8.0 wielu użytkowników zaczęło zwracać uwagę na wymowny komunikat po wejściu na czat. Informował on, że wszystkie rozmowy są nagrywane.

Jak łatwo się domyślić, wywołało to lawinę, niezbyt przychylnych Sony, uwag. Japoński producent postanowił szybko interweniować i wyjaśnił całą sytuację.

Okazuje się, że komunikaty, które otrzymują gracz powiązane są z nową funkcją czatu, która pozwala na komunikację pomiędzy posiadaczami PS4 i PS5. Oczywiście na tych drugich trzeba będzie poczekać do 19 listopada, jednak Sony już teraz zdecydowało się na wprowadzenie odpowiednich rozwiązań.

Przedstawiciele japońskiego producenta ujawnili, że nagrywanie czatu głosowego to funkcja dostępna na PS5, która pozwoli użytkownikom nagrywanie rozmów głosowych na konsoli i przesłanie ich do Sony w celu dalszej weryfikacji.

Śmiało możemy założyć, że chodzi tu przede wszystkim o zachowania niezgodne z regulaminem producenta.

Brytyjski oddział Sony potwierdził ponadto, że firma nie nagrywa rozmów na czatach. Funkcja ta pozostaje wyłącznie w gestii użytkowników.

Zobacz również: PlayStation 4 - Uważajcie na aktualizację 8.0, potrafi sprawić problemy