PS5 bez portu optycznego, pora rozglądać się za nowym sprzętem audio?

Najpierw Xbox Series X, a teraz PlayStation 5 - kolejna konsola nowej generacji pozbawiona zostanie portu optycznego S/PDIF.

W marcu Microsoft został przyłapany na małym oszustwie. Otóż okazało się, że wbrew wcześniejszym zapewnieniom, Xbox Series X nie będzie posiadał złączą optycznego audio - S/PDIF. Niestety, tym razem na podobnym "występku" przyłapane zostało Sony.

sony ps5 audio

PlayStation 5 nie będzie posiadać portu optycznego S/PDIF

Producent sprzęt gamingowego - firma Astro, właśnie ujawnił nową kolekcję słuchawek dla graczy, które będą w pełni kompatybilne z konsolami dziewiątej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że przy okazji producent zapowiedział również pełne wsparcie dla już istniejących na rynku urządzeń.

Z myślą o posiadaczach nieco starszych słuchawek powstał specjalny adapter/przejściówka, który pozwoli na podłączenie sprzętu korzystającego z S/PDIF do gniazda HDMI 2.1. Astro potwierdziło tym samym, że w PS5 również zabraknie portu optycznego. Cenę rzeczonej przejściówki ustalono na poziomie 40 dolarów (~ 150 zł).

Zarówno Sony, jak i Microsoft bardzo chętnie chwalą się możliwościami nowych konsol. Szkoda tylko, że często zapominają powiedzieć o tym, czego w nich zabraknie. Co oznacza brak portu S/PDIF? Niestety, ale dla wielu graczy oznaczać to będzie konieczność zakupu nowego sprzętu audio, a w najlepszym wypadku odpowiednich przejściówek. W tym drugim przypadku może to jednak wiązać się z pogorszeniem jakości dźwięku i pojawieniem się wyczuwalnych lagów.

Więcej informacji na temat PlayStation 5 znajdziecie tutaj.

Zobacz również: Gry z wrześniowego PlayStation Plus już dostępne