PS5 - chłodzenie konsoli będzie stale monitorowane przez Sony

PlayStation 5 to nie tylko lepsza wydajność i ładniejsze gry. Sony wykonało mnóstwo pracy również w innych istotnych dla urządzeniach elementach, jak choćby w systemie chłodzenia.

Sony nie chce popełnić błędów z przeszłości i z myślą o PS5 powstał kosztowny i niezwykle wydajny układ chłodzenia z wentylatorem o średnicy 120 mm na czele. Mogliśmy mu się dokładnie przyjrzeć na materiale wideo opublikowanym przez Sony kilka tygodni temu.

Jak się właśnie okazuje, japoński producenta ma w zanadrzu jeszcze kilka pomysłów na optymalizację chłodzenia PlayStation 5. Yasuhiro Otori - jeden z projektantów PS5, zdradził w wywiadzie dla portalu 4Gamer.net, że jego firma zamierza cały czas monitorować pracę konsoli, tak, aby możliwe było jako najlepsze ustawienie chłodzenia pod kątem gier, a to wszystko za pomocą aktualizacji systemowych.

Jak to będzie działać w praktyce? Otori ujawnił, że PlayStation 5 posiada trzy czujniki temperatury na płycie głównej, które odpowiadają za dostosowanie prędkości wentylatora. W oparciu o zebrane dane, Sony będzie w stanie optymalizować pracę wentylatora pod kątem konkretnych produkcji.

PS5 Trafiło już do pierwszych redakcji. Opinie na temat chłodzenia PS5 są bardzo pochlebne. Dodatkowe, popremierowe wsparcie dla tego elementu tylko utwierdza nas w przekonaniu, że japońskiemu producentowi zależy, aby nie powtórzyła się sytuacja znana użytkownikom PS4 Pro (przegrzewanie się konsoli i jej głośna praca).

PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce już 19 listopada. Więcej informacji na temat konsoli znajdziecie tutaj.

Zobacz również: Watch Dogs Legion tylko w 30 FPS-ach na PS5 i Xbox Series X