PS5 do zdobycia na loterii? Tak jakby

Wciąż nie udało się wam zdobyć wymarzonego egzemplarza PS5? Jeśli tak, to warto rozważyć udział w właśnie zapowiedzianej loterii, w której możecie wygrać... możliwość zakupu konsoli.

PlayStation 5 to wciąż towar deficytowy. Gracze na całym świecie narzekają na dostępność konsoli. Szczególnie źle dzieje się na największych rynkach, np. w USA czy Wielkiej Brytanii. Liczni oszuści używają tam bowiem botów, które błyskawicznie skupują tysiące konsol, gdy tylko te pojawią się w sklepach. Następnie, zdobyte w ten sposób egzemplarze lądują na aukcjach po mocno zawyżonych cenach. Proceder ten przykuł już uwagę nawet parlamentu brytyjskiego, ale wciąż nie przygotowano żadnych konkretów. Uczciwi gracze i sklepy muszą zatem radzić sobie same.

PS5 do zdobycia na loterii? Tak jakby

Na ciekawy pomysł wpadł brytyjski Currys, który ogłosił właśnie loterię. Wszyscy chętni (powyżej 16 roku życia) na zakup PlayStation 5 mogą zarejestrować się w „PS5 Priority Pass”. Następnie włodarze Currys wybiorą losowo szczęśliwców, którzy otrzymają unikalny kod umożliwiający im zakup PS5. Kod pozostanie ważny przez 72 godziny, jak łatwo się domyśleć, w loterii można wziąć udział tylko raz.

Zobacz również:

Niestety, odbiór konsol możliwy będzie jedynie w lokalnych sklepach Currys. Co więcej, ze względu na COVD-19, w Wielkiej Brytanii stacjonarna sprzedaż detaliczna sprzętu jest niedostępna do 12 kwietnia.

Pomysł Currys, może być jednak idealnym sposobem na walkę z nieuczciwymi kupującymi wykorzystującym boty. Miejmy nadzieję, że w kolejnych tego typu wydarzeniach możliwy będzie wybór dostawy do domu.

Zobacz również: Gry na PS4 i PS5 w promocji na PlayStation Store


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: