PS5 drożeje i nic na to nie poradzisz. Sony wprowadza nowe ceny...

PS5 było konsolą trudno dostępną. Teraz może być jeszcze gorzej, ponieważ Sony podniosło ceny "ze skutkiem natychmiastowym".

PS5 (fot. Sony)

W najnowszym komunikacie Sony ogłosiło, że podniesie ceny konsol PS5 "ze skutkiem natychmiastowym". Dotyczy to zarówno urządzeń z napędem jak i wersji digital. Podwyżka wynosi równe 50 euro, czyli około 240 zł. Jak japoński gigant tłumaczy podwyżki? Jim Ryan na oficjalnym blogu Sony napisał:

Obserwujemy wysoką globalną inflację, a także niekorzystne trendy walutowe, które wpływają na konsumentów i wywierają presję na wiele branż. W związku z tymi trudnymi warunkami ekonomicznymi, SIE podjęło trudną decyzję o podniesieniu zalecanej ceny detalicznej (RRP) PlayStation 5 na wybranych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), Azji i Pacyfiku (APAC), Ameryki Łacińskiej (LATAM) oraz Kanady. W Stanach Zjednoczonych nie będzie wzrostu cen.

Jak widzimy podwyżka dotknęła znakomitą większość światowych rynków. Tak obecnie prezentują się oficjalne, sugerowane ceny PS5:

  • PS5 – 549,99 euro 499 euro (około 2 620 zł)
  • PS5 Digital Edition – 449,99 euro 399 euro (około 2 143 zł)

Co ciekawe, w naszym kraju ze świeczką można było szukać konsoli w cenach sugerowanych. Szczególnie, że były one sprzedawane w zestawach z grami. Możemy się spodziewać, że ponownie na sklepowych półkach zawisną cenówki z kwotą opiewającą na minimum 3000 zł.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem konsoli PS5, sprawdź nasz artykuł, w którym zbieramy najciekawsze oferty.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: