PS5 – gdzie i kiedy będzie można kupić konsolę? Kompletna lista sklepów [18.01.2021]

Wciąż poszukujecie PlayStation 5? Sprawdźcie zatem, w których sklepach i kiedy dostaniecie konsolę Sony.


Zdaniem Sony, PlayStation 5 bije wszelkie rekordy sprzedaży. Niestety, wciąż nie poznaliśmy dokładnych danych, dlatego też nie wiemy na ile są to fakty, a na ile czcze przechwałki producenta. Ponoć o sukcesie PS5 mają świadczyć problemy z dostępnością sprzętu, pomimo tego, że Sony przygotowało na jego premierę rekordową liczbę egzemplarzy (choć znowu – nie mamy pojęcia ile dokładnie). Jeśli należycie do osób, które również miały chrapkę na PS5 i staliście się mimowolnymi „ofiarami” sukcesu konsoli, to mamy dla was dobre wieści. Sony cały czas intensywnie pracuje nad zwiększeniem produkcji konsoli i ułatwieniem jej dostępności. Choć na zdobycie sprzętu jeszcze w tym roku szanse macie znikome, to śmiało możemy założyć, że w styczniu sytuacja zacznie się normować, a już w lutym/marcu, każdy chętny będzie mógł nabyć swój wymarzony egzemplarz PS5.

Chcąc pomóc wam w zakupach, przygotowaliśmy dla was listę polskich i zagranicznych sklepów, w których możecie wypatrywać obecności PS5. Wpis będzie stale aktualizowany, więc możecie liczyć na „najświeższe” informacje.

PS5 – dostępność w polskich sklepach (Aktualizacja 18.01.2021)

Konsola Sony PlayStation 5

Konsola Sony PlayStation 5

Niestety, ale obecnie większość polskich sklepów nie posiada na stanie konsoli PlayStation 5. Warto jednak stale je monitorować, bowiem w wielu z nich regularnie pojawiają się nowe dostawy.

RTV Euro AGD

W RTV Euro AGD konsola PlayStation 5 jest tymczasowo niedostępna. Sklep opublikował jednak oficjalną wiadomość, w której informuje, że kolejna dostawa konsol PS5 jest już potwierdzona i dotrze ona do końca stycznia. Niestety, mało prawdopodobne jest, aby trafiła ona do "otwartej sprzedaży". W pierwszej kolejności nowy sprzęt będzie oferowany osobom, których zamówienia na konsole zostały poprzednio anulowane. Następnie, obsługa sklepu będzie kontaktować się z klientami, którzy zapisali się do newslettera. Jeśli ze styczniowej dostawy PS5 zostaną jakieś egzemplarze, to wówczas trafią one do "otwartej sprzedaży".

Media Expert

W Media Expert konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna. Jak jednak zapewnił nas rzecznik ME - Choć na tę chwilę urządzeń nie ma w sprzedaży, to sklep cały czas intensywnie pracuje nad ich dostępnością. Warto śledzić konta Media Expert w mediach społecznościowych, bowiem to właśnie tam, na bieżąco, są publikowane nowe informacje na temat PS5 i nie tylko.

Aktualizacja 18.01.2021

Przedstawiciele Media Expert potwierdzili na Twiterze, że od 21 stycznia będzie realizowana wysyłka PlayStation 5 w wersji z napędem Blu-ray. Co więcej, ujawniono również, że już od kilku dni do klientów są rozsyłane wersje konsoli All-Digital, czyli te umożliwiające jedynie zakup gier z cyfrowego sklepu - PS Store. Ile dokładnie egzemplarzy otrzymał sklep? Tego niestety nie wiemy. Warto tu podkreślić, że w pierwszej kolejności realizowane są zamówienia, które zostały złożone już w listopadzie i grudniu. Nie wiemy zatem, czy Media Expert będzie posiadać wystarczającą liczbę konsol, aby po udostępnić PS5 w "otwartej sprzedaży".

Ogłoszenie przedstawicieli sklepu może być jednak dobrym zwiastunem na najbliższą przyszłość. Potwierdzają się bowiem wcześniejsze informacje o nowej dostawie PS5 w drugiej połowie stycznia. Możemy śmiało założyć, że niebawem kolejne polskiej (i nie tylko) sklepy będą informować o dostępności konsoli. Biorąc jednak pod uwagę zainteresowanie nią, trzeba liczyć się z tym, że ze sklepowych półek zniknie błyskawicznie.

Media Markt

W Media Markt konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Morele

W Morele konsola jest PS5 tymczasowo niedostępna.

NeoNet

W NeoNet konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Neo24.pl

W Neo24.pl konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Electro

W Electro konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Komputronik

W Komputronik konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

X-KOM

W X-KOM konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Mall.pl

W Mall.pl konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Avans

W Avans konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Ultima.pl

W Ultima.pl konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Empik

W Empik konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Allegro (oficjalny sklep)

W oficjalnym sklepie Allegro konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Allegro (serwis aukcyjny)

Serwis aukcyjny Allegro to obecnie jedynie miejsce gdzie można nabyć PlayStation 5. Jednak odradzamy wam zakup wymarzonego sprzętu w ten sposób. Nie zważając już na horrendalne kwoty jakie trzeba zapłacić za sprzęt (ceny konsol są mocno zawyżone i sięgają nawet 5 tysięcy złotych), to kupując u takich "sprytnych" sprzedawców, dodatkowo wspieracie tego typu praktyki. Czy są one nielegalne? Jeszcze nie. Czy są nieetyczne? Z całą pewnością tak. Brytyjski parlament już zaczął pracować nad odpowiednią modernizacją prawa, która ukróci tego rodzaju działania. Wielce prawdopodobne, że wkrótce i inne państwa pójdą śladem Wielkiej Brytanii i uniemożliwią wykupywanie trudno dostępnego towaru, a następnie odsprzedawaniu go za wartość znacznie przekraczającą sugerowaną przez producenta cenę.

Jeśli jednak nie możecie się już powstrzymać, to wszystkie oferty związane z PS5 na serwisie aukcyjnym Allegro znajdziecie tutaj.

PS5 – dostępność w Europie

Konsola Sony PlayStation 5 wraz z akcesoriami

Konsola Sony PlayStation 5 wraz z akcesoriami

PS5 możecie również zamówić w zagranicznych sklepach, np. w Amazonie. Warto przy tym pamiętać, że każdy europejski oddział firmy dysponuje oddzielną pulą konsol, więc warto zaglądać na strony dedykowane poszczególnym krajom/regionom. Alternatywnie możecie spróbować swoich sił również w brytyjskich sklepach, które z reguły uchodzą za najlepiej wyposażone i z pewnością mogą liczyć na pierwszeństwo w dostawach.

Amazon.it

W Amazon.it konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Amozon.co.uk

W Amazon.co.uk konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Amazon.es

W Amazon.es konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Amazon.de

W Amazon.de konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Game.co.uk

W Game.co.uk konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

ShopTo.net

W ShopTo.net konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Currys.co.uk

W Currys.co.uk konsola PS5 jest tymczasowo niedostępna.

Aktualizacja 28.12.2020

Jeśli nie udało się wam zdobyć PlayStation 5 w okresie świątecznym, to niestety nie macie już co liczyć kupno nowego sprzętu (chyba, że z drugiej ręki). Według najnowszych informacji, Sony szykuje kolejną (sporą) dostawę PlayStation 5 na druga połowę stycznia. Choć większość polskich sklepów wciąż milczy na ten temat, to coraz więcej sprzedawców z USA rozsyła do klientów informacje o dostępności konsoli właśnie pod koniec stycznia. Co więcej, do wielkiej premiery konsoli szykują się również oficjalne oddziały japońskiego producenta w Indiach (tam PS5 jeszcze nie zdąrzyło zadebiutować). Na początku nowego roku Sony ma oficjalnie wyznaczyć datę debiutu PlayStation 5 w Indaich, która według licznych źródeł odbędzie się pod koniec stycznia 2021. Wszystko wskazuje na to, iż Sony faktycznie zwiększyło produkcję konsol i już za kilka tygodni kolejna ich partia powinna trafić do sklepów.

Gdy tylko będziemy wiedzieć coś więcej, możecie spodziewać się aktualizacji.