PS5 i Xbox Series X będą miały konkurencję od Huawei!

Wszystko wskazuje na to, że Huawei ma ambitne plany dotyczące gamingu. Na półkach sklepowych ma pojawić się konsola konkurującą z PlayStation 5 i Xbox Series X oraz gamingowy laptop.

Huawei to firma, która posiada w swoim portfolio mnóstwo produktów i usług, ale do tej pory nie zajmowała się gamingiem.

Honor Hunter 2020
Źródło: anandtech.com

Honor Hunter 2020

Źródło: anandtech.com

Według najnowszych informacji przekazanych za pośrednictwem portalu Weibo, chiński gigant technologiczny zamierza zająć się graczami. Mówi się, że firma szykuje nową linię gamingowych laptopów z systemem operacyjnym Windows.

Zobacz również:

  • Promocja Huawei - świetny bonus do nowego smartfona
  • Polecane zestawy komputerowe – maj 2023

Dodatkowo Huawei opracowuje konsolę nowej generacji, która ma być konkurencją dla najnowszych modeli od Sony i Microsoftu.

Przed ewentualną prezentacją konsoli do gier, która ma być alternatywą dla PlayStation 5 i Microsoft Xbox Series S/X na rynku pojawią się gamingowe laptopy.

Niestety w chwili obecnej nie posiadamy szczegółowych informacji na temat nadchodzących komputerów oraz konsoli do gier.

W zeszłym roku Honor (jeszcze jako podmarka Huawei) zaprezentował pierwszego laptopa gamihngowego Honor Hunter. Huawei miał wprowadzić bliźniaczą konstrukcję na rynek w 2020 roku, ale wiemy już, że tak się nie stało.

Możliwe, że Chińczycy zaprezentują odświeżoną wersję Huntera wyposażono w nowe podzespoły. Mowa o procesorach Intel Core 11 generacji z literką H na końcu (TDP na poziomie 45 W) oraz układach graficznych Nvidia RTX 3000.

W 2021 roku powinniśmy spodziewać się również autorskiego sklepu z aplikacjami AppGallery na komputery Huawei MateBook.

Data premiery konsoli nie jest znana, ale raczej nie powinniśmy się jej spodziewać w 2021 roku.

Źródło: huaweicentral.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: