PS5 najlepszą konsolą w historii? Sony z niezwykłym osiągnięciem

Najnowsza konsola Sony - PS5, po raz kolejny zapisała się na kartach historii. Sprzęt japońskiego producent pobił niezwykły rekord.

ps5

PS5 (fot. Sony)

Według najnowszych danych opublikowanych przez serwis vgchartz.com - PlayStation 5 przekroczyło magiczną barierę 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. Najnowszej konsoli Sony wynik ten udało się osiągnąć w 35 tygodni od premiery. Oznacza to, że PS5 jest najszybciej sprzedająca się konsolą japońskiego producenta w historii. Dla porównania podobny wynik PS4 osiągnęło dopiero w 39 tygodniu od premiery. Warto przy tym podkreślić, że starszy sprzęt Japończyków debiutował w okresie wolnym od pandemii i globalnych problemów z podzespołami, co również ma ogromny wpływ na sprzedaż PlayStation 5.

Na całym świecie PlayStation 5 trafiło już 10,01 miliona graczy. Dla porównania, sprzęt największego konkurenta - Microsoftu, trafił do 5,93 milionów użytkowników (Xbox Series X/S). Co ciekawe, obydwa next-genowe urządzenia musiały w ostatnim okresie ustąpić miejsca Nintendo Switch. Hybrydowa konsolka o "Ninny" regularnie dominuje na światowych listach sprzedaży i jej łączna sprzedaż wynosi już 88,5 miliona. Śmiało możemy założyć, że nadchodząca premiera Nintendo Switch OLED sprawi, że jeszcze trudniej będzie Sony i Microsoftowi rywalizować z Nintendo.

Zobacz również:

Zobacz również: FIFA 22 – gdzie kupić najtaniej? Przegląd ofert w przedsprzedaży