PS5 - naprawiamy problem z hałasem i piszczeniem konsoli

Na Twitterze i Reddicie pojawiły nagrania oraz posty, w których użytkownicy narzekają na piski i hałasy generowane przez nowiutkie Playstation 5. Pojawiają się one od razu przy uruchomieniu konsoli i nie cichną w czasie grania. Powodów może być kilka, a część z nimch można rozwiązać samodzielnie.

Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie fundamentalnych kwestii, które można jednak łatwo przeoczyć. Czy konsola ma wystarczająco dużo miejsca oraz czy wloty powietrza do wentylatora nie są niczym zasłonięte.

Kolejnym krokiem niewymagającym stosowania dodatkowego sprzętu jest próba ustawienia konsoli naprzemiennie w pionie bądź w poziomie. Jeśli wierzyć doniesieniom innych użytkowników - możliwe, że w którejś konfiguracji dźwięk zniknie.

Trzecim, wciąż nieinwazyjnym sposobem jest przedmuchanie otworów wentylacyjnych sprężonym powietrzem. Możliwe że coś wpadło do obudowy i przyczepiło się do jej wnętrza - nawet jeśli sprzęt spędził zaledwie kilka chwil poza kartonem.

Na Twitterze pojawił się wpis użytkownika Frank™ (FS7N) | WFH, który informuje że poradził sobie z tym problemem.

W przedstawionym przypadku, źródłem hałasu okazała się etykieta - po jej usunięciu problemy ustały. Niestety aby sprawdzić, czy ten problem występuje również u Was konieczne będzie otwarcie obudowy i zajrzenie do środka wentylatora. Takie majstrowanie przy obudowie może jednak naruszyć zasady gwarancji.

Jeśli nic nie pomaga, a dźwięk uprzykrza nam życie to nie pozostaje nic innego, jak odesłanie konsoli do producenta. Niestety, patrząc na ilość zgłaszanych problemów, przyjdzie nam trochę poczekać zanim konsola wróci z serwisu.

Zobacz również jak rozwiązać problem z zacinającą się kolejką pobierania: PS5 - naprawiamy problem z pobieraniem gier z kolejki