PS5 - nowy model już pewny. Sony szykuje kilka zmiany

To już pewne Sony szykuje nowy model PlayStation 5. Na co możemy liczyć? Jakie zmiany czekają PS5?

Sony wciąż nie radzi sobie z produkcją PS5. Popyt na urządzenie jest tak duży, iż japoński producent sam przyznał, że nawet bez pandemii i problemów z półprzewodnikami, nie dał by rady mu sprostać. Włodarze Sony mają jednak pewien plan na zwiększenie produktywności. Jednym z forsowanych rozwiązań ma być przeprojektowany model PS5, którego produkcja będzie nie tylko szybsza, ale i tańsza.

Nowy model PS5 był bohaterem branżowych plotek już od tygodni, tym razem jednak jego istnienie potwierdziło FCC (Federal Communications Commission). W jego bazie danych pojawił się model PS5 oznaczony jako CFI-1115A, warto tu podkreślić, że dostępne obecnie na rynku konsole legitymują się kodem - CFI-1015A. Według ekspertów już sama nazwa kodowa sugeruje nam, iż zmian w nowym modelu będzie niewiele.

Sugeruje się, że nowe PlayStation 5 ma otrzymać ulepszony moduł komunikacji bezprzewodowej, a także przebudowany wewnętrzny wentylator. Przypomnijmy, iż wcześniej spekulowano, że nowy model PS5 ma posiadać również procesor od AMD wykonany w 6 nm, zamiast stosowanego obecnie 7 nm. Produkcja nowej konsol ma się rozpocząć już na początku przyszłego roku. Na oficjalny komunikat Sony w tej sprawie będziemy musieli najprawdopodobniej poczekać jeszcze kilka długich miesięcy.

Zobacz również: Days of Play 2021 - gry na PS4 i PS5 w znakomitej promocji