PS5 w końcu z obsługą dysków SSD M.2! Jak z niej skorzystać?

Po wielu miesiącach oczekiwania firma Sony w końcu udostępniła możliwość instalacji dodatkowego dysku SSD w formacie M.2 na konsoli PS5. Niestety skorzystają z niej jedynie użytkownicy oprogramowania w wersji beta.

W czwartek - 29 lipca 2021 roku Sony w końcu udostępniło możliwość rozszerzenia pamięci masowej w konsolach PlayStation 5.

Sony PS5
Źródło: Sony.com

Sony PS5

Źródło: Sony.com

Japońskie przedsiębiorstwo zaktualizowało stronę wsparcia technicznego, która informuje w jaki sposób możemy skorzystać z nowej opcji. Niestety w chwili obecnej nie jest ona dostępna dla wszystkich. Zacznijmy od tego, że możliwość rozszerzenia pamięci masowej w dalszym ciągu jest funkcją beta, która wymaga instalacji specjalnego oprogramowania układowego. Wszyscy użytkownicy otrzymają wyżej wymienioną opcję dopiero w kolejnej aktualizacji.

Zobacz również:

Funkcja pozostaje w stadium beta, więc musimy liczyć się z ewentualnymi problemami, błędami lub nawet całkowitą utratą naszych danych.

Sony informuje, że konsola PlayStation 5 obsługuje dyski SSD M.2. Mowa o nośnikach PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe SSD o szerokości 22 mm w formacie M.2 typu 2230, 2242, 2260, 2280 lub 22110. Kompatybilne są nośniki o pojemności od 250 GB do 4 TB korzystające z socketu Key M. Producent zaleca przepustowość danych na poziomie minimum 5500 MB/s. Spełnienie wyżej wymienionych wymagań nie jest zbytnio trudne. Gorzej może być z otrzymaniem oprogramowania.

Dokładna instrukcja montażu dysku SSD w konsoli znajduje się na stronie wsparcia PlayStation.

Jeżeli jesteś gotów zaryzykować instalację oprogramowania w wersji Beta już dziś możesz rozszerzyć pamięć swojej konsoli. Pamiętaj jednak, że istnieje ryzyku utraty danych, a gry mogą działać mniej płynnie.

Źródło: sony.com