PS5 z rekordowymi wynikami. To był najlepszy rok w historii PlayStation

Sony pochwaliło się wynikami sprzedaży konsol PlayStation 5 i PlayStation 4, tak dobrze nie było jeszcze nigdy.

ps5 ps4

"To był najlepszy rok w historii PlayStation" - chwali się Sony. Trudno jednak z tym polemizować, PlayStation 5 zostało już najszybciej sprzedającą się konsolą w historii, a co więcej nie słabnie popularność PlayStation 4.

Japoński producent, w swoim najnowszym raporcie finansowym, pochwalił się, że osiągnął przychody w wysokości około 25 miliardów dolarów i zyski w wysokości około 3,2 miliarda dolarów w roku podatkowym zakończonym 31 marca 2021 roku. Oczywiście ogromy wkład w ten sukces miały wyniki osiągnięte przez PlayStation 5. Tylko w ostatnim kwartale na rynek trafiło 3,3 miliona konsol, co w sumie daje nam już 7,8 miliona PS5, które trafiły do graczy od dnia premiery. Warto podkreślić, że żadna konsola Sony w historii nie osiągnęła takiego wyniku tak szybko.

Warto jednak podkreślić, że na sukces Sony wpłynęła nie tylko sprzedaż PS5 i gier, ale również niezwykłe wyniki PlayStation 4. Jak poinformowali włodarze japońskiego producenta, tylko w ostatnich trzech miesiącach do klientów trafiło 7,6 miliona konsol PS4. W sumie PlayStation 4 sprzedało się już w 115,9 mln sztuk i jest drugim najpopularniejszym urządzeniem w historii marki (za PlayStation 2).

Wyraźnie widać, że nowa generacja konsol przyniosła wiele dobrego zarówno dla odbiorców, jak i samych producentów. Nie tylko Sony, ale również Microsoft ma powody do radości, więcej o tym przeczytacie tutaj.

Zobacz również: Cyberpunk 2077 w promocji na PC, PS4 i PS5. Rekordowo niska cena