PSP 2 z ekranem OLED

Japońskie wydawnictwo Nikkei opublikowało kolejne informacje na temat konsoli przenośnej PSP 2. Zdaniem dziennikarzy, urządzenie będzie posiadało ekran OLED. Ma ono działać w sieciach 3G, choć nie umożliwi prowadzenia rozmów głosowych.

Coraz ciekawsze wieści na temat nowej konsoli przenośnej Sony publikowane są w mediach. Już jakiś czas temu mówiło się o tym, że urządzenie będzie posiadało jakiś rodzaj kontrolera dotykowego zamontowanego na tylnej części obudowy. Kilka dni temu w Internecie pojawiła się informacja o bardzo dużych możliwościach handhelda. Ma on generować grafikę odpowiadającą temu, co widzieliśmy w grach na Playstation 3 w pierwszych latach po premierze tej konsoli.

Japońskie wydawnictwo Nikkei opublikowało natomiast kolejne interesujące wieści na temat urządzenia. Zdaniem tamtejszych dziennikarzy PSP 2 działa w sieciach 3G i pozwala dzięki nim pobierać dodatkowe oprogramowanie oraz filmy. Także granie wieloosobowe ma bazować na tym rozwiązaniu. Niestety konsola nie pozwala prowadzić rozmów głosowych - telefonicznych. Dziennikarze Nikkei twierdzą ponadto, że znajdzie się w niej dotykowy ekran OLED. Niestety jego wielkość nie jest znana. Sercem urządzenia ma być procesor opracowany przez firmę Sony, który został zaprojektowany z myślą o grafice w wysokiej rozdzielczości. Japończycy twierdzą ponadto, że PSP 2 będzie pracowało w bezprzewodowych sieciach LAN.

Zobacz również:

  • Gry z PS4, w które musisz zagrać na PS5

Ile prawdy jest jednak w tych informacjach? Ciężko ocenić. Być może wielbiciele elektronicznej rozrywki dowiedzą się wszystkiego już w styczniu. Według niepotwierdzonych informacji pierwszy pokaz PSP 2 odbyć ma się jeszcze w tym tygodniu.