PSP - bezprzewodowy pad do PC

W erze Wi-Fi i Bluetootha rosnąca popularność urządzeń bezprzewodowych już nikogo nie dziwi. Mamy bezprzewodowe sieci, myszy, klawiatury i wiele innych urządzeń peryferyjnych. Bezprzewodowy kontroler do gier, też nikogo nie zadziwi, ale... czy można użyć przenośnej konsoli Sony PSP, jako bezprzewodowego pada do naszego poczciwego "peceta"? Okazuje się, że tak.

O możliwościach konsoli Sony PSP pisaliśmy już wiele (więcej informacji tutaj), jednak inwencja użytkowników urządzenia wydaje się nieograniczona. I oto David Rudie napisał oprogramowanie dla PSP, które wraz ze specjalnym serwerem dla systemu Windows - PPJoy, pozwala, przy wykorzystaniu wbudowanej w PSP bezprzewodowej sieci Wi-Fi, wykorzystać konsolę jako bezprzewodowy kontroler gier.

Po włączeniu na konsoli opisywanego tu programu, ta łączy się z bezprzewodową siecią (na razie działa tylko w trybie infrastructure, lecz w kolejnych wersjach autor planuje także wsparcie dla trybu ad-hoc), otrzymuje adres IP i łączy się z uruchomionym na komputerze serwerem. Od tej pory nasza konsola PSP działa, jak regularny bezprzewodowy kontroler podłączony bezpośrednio do PC.

Na razie oprogramowanie działa z PSP wyposażonych w firmware w wersjach 1.0 i 1.50. Jak podaje autor, podobno można je także uruchomić z wersją 2.60. Użytkownicy PSP i MacOS X, chcący skorzystać z opisywanych tutaj możliwości konsoli, mogą się cieszyć, gdyż trwają już prace nad specjalnym sterownikiem dla systemu operacyjnego firmy Apple, pozwalającym na identyczne połączenie konsoli z Makami.

Więcej informacji