PSP - europejska premiera przesunięta

Firma Sony poinformowała o przesunięciu europejskiej premiery konsoli na bliżej nieokreślony termin. Data amerykańskiej premiery PSP pozostaje bez zmian.

To miał być wielki miesiąc dla entuzjastów przenośnych konsol do gier w Europie. W ubiegły piątek miała miejsce europejska premiera nowej konsoli - Nintendo DS, a niedługo później miała trafić do rąk graczy również nowa przenośna konsola Sony - PSP. Niestety, na tę drugą przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Przedstawiciel francuskiego oddziału firmy - Georges Fornay - poinformował, bowiem, że premiera konsoli zostanie przesunięta o kilka miesięcy. Opóźnienie spowodowane jest chęcią zapewnienia przez korporację odpowiadającej popytowi na europejskim rynku liczby urządzeń. Fabryki korporacji produkujące zarówno konsole PS2 jak i PSP już od dłuższego czasu nie są wstanie wyprodukować wystarczającej ich liczby.

Data amerykańskiej premiery PSP pozostaje bez zmian - konsola trafi do sklepów już niebawem, bo 24 marca 2005 roku. Producent zapewnia również, że na amerykański rynek przygotuje ponad milion urządzeń.


Zobacz również