PSP kreuje nową jakość

Firma Sony staje do walki o klienta. We wtorek jeden z szefów tej spółki, Shawn Layden, zaprezentował ulepszoną wersję konsoli PSP, model 3000.

Nowa wersja PSP zawierać będzie wyświetlacz ciekłokrystaliczny najwyższej jakości oraz wbudowany mikrofon. Dodatkowo, z konsoli usunięto wiele błędów znanych z poprzednich wersji.

Według zapowiedzi producenta, nowy PSP ma być dostępny w sklepach już 16 października, jednak data ta dotyczy wyłącznie Japonii. W Stanach Zjednoczonych i Europie produkt ma się pojawić niecały miesiąc później. Producent nie przewiduje zmiany ceny. Za nową konsolę będzie trzeba zapłacić około 180 dolarów.

Popularność przenośnych konsol typu PSP porównać można do tej jaką cieszy się iPhone firmy Apple. To nie tylko urządzenie, ale styl życia. Konsola ta nie służy wyłącznie w celach rozrywkowych. Coraz częściej wykorzystywana jest do słuchania muzyki, oglądania filmów czy surfowania po Internecie.

Zmiany dokonane w nowym modelu PSP-3000 uwarunkowane są konkurencją widoczną obecnie na rynku. Głównym rywalem dla przenośnej konsoli Sony jest Nintendo DS.

Do tej pory Sony sprzedało około 41 mln konsol PSP na świecie. Dla porównania, jego główny konkurent, Nintendo (z konsolą Nintendo DS) może pochwalić się liczbą o ponad 30 milionów większą.


Zobacz również